Vācu kompānijas "Fendt" tiešās sējas sējmašīna pirms pāris gadiem tika izstrādāta pilnīgi no nulles, gluži tāpat kā jaunās paaudzes kombains 'Ideal'. Iespējams, tieši tāpēc abu mašīnu īpašajam dizainam izvēlēta melnā krāsa.

Sējmašīnai Fendt Momentum 16 ir 16 rindas un 12 metru plats rāmis, bet Momentum 24 ir 24 rindas un 18 metru plats rāmis. Abām mašīnām rindstarpu attālums ir 70 cm. Graudu bunkura apjoms – 4581 litrs, bet šķidrā mēslojuma bākas (opcija) apjoms – 3785 litri.

Iekārtas fiksē, analizē un vizualizē datus reālā laika režīmā katrai izsējas sekcijai, lai pastāvīgi optimizētu sējas procesu. 

Elastīgais rāmis nodrošina optimālu katras izsējas sekcijas stāvokli. Maksimālai reljefa kopēšanai elastīgais rāmis sadalīts trijās daļās. Visas rāmja funkcijas tiek kontrolētas un regulētas caur ISObus – Power Beyond sistēma izpilda visus uzstādījumus.

Piespiedējspēka sistēma DeltaForce regulē spiedienu uz izsējas sekciju atkarībā no augsnes apstākļiem un kustības ātruma. Moduļi vApply ar elektrisko vadību uzstādīti uz katras izsējas sekcijas un regulē šķidrā mēslojuma plūsmu un normu.

Ar vakuumdozatora vSet palīdzību sējmašīna var izsēt dažādu tipu sēklas ar lielu darba ātrumu. Sēklu dozēšana notiek ar 99,5% precizitāti. Fendt Momentum var pielāgot arī sīksēklu izsēšanai.

Jaunajā sējmašīnā ieviestas teju visas iespējamās Precision Planting tehnoloģijas, turklāt – moduļveida. Tas ļaus modernizēt sējmašīnu, tiklīdz parādīsies jauni Precision Planting produkti.

Sējmašīnu var salikt un izjaukt, piespiežot vienu pogu. Vienlaikus automātiski ieslēdzas arī riepu uzpumpēšanas sistēma spiediena regulēšanai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.