Britiem jābūt gataviem karam ar Krieviju, tā uzskata Lielbritānijas armijas ģenerālštāba priekšnieks Patriks Sanderss, kas kritizējis nepietiekamo armijas finansējumu, neļaujot veikt tās modernizāciju.

“Civilpersonām ir jābūt apmācītām un ekipētām, lai varētu noformēt desmitiem tūkstošu cilvēku lielu “pilsoņu armiju” gadījumam, ja Lielbritānija tiks ievilkta karā ar tādu valsti kā Krievija. Ģenerāļa ieskatā, trīs gadu laikā armiju jāpalielina līdz 120 tūkstošiem cilvēku, ieskaitot regulāros karavīrus, rezervistus un “stratēģisko rezervi”, ko veido atvaļināti karavīri. Tomēr ar to nebūšot pietiekami. Uzvaras gūšanai vajagot “nodrošināt iedzīvotāju gatavību nepieciešamības gadījumā”. Būtu “saprātīgi ielikt pamatus nacionālajai mobilizācijai”. Savā visai atklātajā runā, kuru Dauningstrīta nevēlējās publiskot, 

P. Sanderss norādījis, ka armijai apsolītie, bet vēl nepiešķirtie miljardi mārciņu padarot to ievainojamu, un nosaucis apgādes plānus par “nepieejamiem”. 

Uzstājoties starptautiskajā bruņutehnikas konferencē Londonā, viņš uzsvēris: “Mums nepieciešama armija, kas spējīga ātri palielināties, lai nodrošinātu pirmo ešelonu, apgādātu ar resursiem otro ešelonu un apmācītu, kā arī apgādātu pilsoņu armiju, kas sekos pirmajām divām.”

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.