No 2024. gada 26. februāra līdz 2. aprīlim klientiem ir iespēja uzsākt lauku bloku precizēšanu, iesniedzot precizēšanas pieprasījumu Lauku atbalsta dienesta (LAD) Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS).


Lauku bloku precizēšanas pieprasījumus LAD sāka apieņemt 26. februārī. 

Pieprasījumus var sniegt par nepieciešamajām korekcijām lauku blokos, kā arī jaunu ainavu elementu izveidei vai esošo dzēšanai. 

Kā ainavas elementi var būt: dīķi (0,01–0,5 ha platībā), koku vai krūmu puduri (0,01–0,5 ha platībā), koku rindas, akmeņu kaudzes (0,01–0,5 ha platībā), atsevišķi augoši koki, dižkoki, alejas, dižakmeņi, biodaudzveidības salas (vismaz 3 gadus neapstrādātas mitras vietas laukā 0,01–1,5 ha platībā) u. c.


Lauku bloka minimālā platība ir 0,3 hektāri, savukārt lauka minimālā platība ir 0,1 hektārs. 

Precizēt var tikai koptas platības, proti – uz precizēšanas iesnieguma brīdi tās ir labā lauksaimniecības stāvoklī.


Pirms lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas jāpārbauda esošā situācija lauku bloka kartē – karte.lad.gov.lv. Pēc pieprasījuma saņemšanas dienesta speciālisti veiks izvērtējumu un sniegs atbildi EPS.


Plašāka informācija par lauku bloku precizēšanu ir skatāma LAD tīmekļvietnē. 


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.