Pagarināta pieteikšanās atbalstam pagājušās vasaras krusas un vētras radīto postījumu novēršanai, kā arī palielināts finansējums aizdevumiem lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai.

Līdz 2024. gada 1. martam vēl var iesniegt projektus un pieteikties atbalstam, lai novērstu krusas radītos postījumus lauksaimniecības ražošanas vai lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumu ēkām vai būvēm. 

Papildus piešķirtais finansējums ir 1 miljons eiro, tādējādi kopējais atbalsta pasākuma kārtā izsludinātais finansējums ir 4 miljoni eiro.

Līdz 1. decembrim Lauku atbalsta dienests bija saņēmis 94 pieteikumus par kopējo summu 2,7 miljoni eiro.

Uz atbalstu var pretendēt lauksaimnieki, kuri reģistrējušies kā saimnieciskās darbības veicēji un kuriem bijuši ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības vai lauksaimniecības produktu pārstrādes. Lai pieteiktos atbalstam, ir jāiesniedz pamatojoša informācija (fotofiksācija, video), kas pierāda radušās postījumu sekas 2023. gada 7. augusta laikapstākļu dēļ. 

Dienests vērš uzmanību, ka atbalsta saņemšanai nevar pieteikt būves, kas nav cietušas laikapstākļu dēļ, bet, piemēram, ir sabrukušas jumta novecošanās dēļ.

Pagarinātajā projektu iesniegumu kārtā iesniegtajiem projektiem nepiemēros proporcionālo atbalsta samazinājumu, ja kārtā iesniegto projektu publiskais finansējums pārsniegs 80% no izsludinātā publiskā finansējuma.

Palielināts finansējums aizdevumiem lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai

Ņemot vērā lauksaimnieku augošo pieprasījumu pēc aizdevumiem ražošanas attīstībai, ir palielināts finansējums aizdevumu programmas īstenošanai no 27,8 miljoniem eiro līdz 30,4 miljoniem eiro. To paredz valdības atbalstītie Zemkopības ministrijas izstrādātie grozījumi MK 24.07.2018. noteikumos Nr. 446 "Noteikumi par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu".

Līdz ar izmaiņām noteikumos ir palielinātas arī aizdevumu maksimālās summas: investīciju aizdevumiem – no 100 000 uz 250 000 eiro, aizdevumiem apgrozāmo līdzekļu iegādei – no 35 000 līdz 50 000 eiro. 

Palielināta arī maksimālā summa aizdevumiem apbūvētas un neapbūvētas zemes iegādei – no 35 000 līdz 50 000 eiro, saimnieciskas darbības veicējiem nosakot arī apgrozījuma sliekšņa palielināšanu no 150 000 līdz 250 000 eiro.

Lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu īsteno Attīstības finanšu institūcija "Altum".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.