Jau trešo gadu Eiropas Savienībā septembri atzīmē kā Bioloģiskās pārtikas mēnesi, līdz ar to Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) aicina pircējus ne tikai pievērst lielāku uzmanību pārtikas ražošanas ietekmei uz vidi un sabiedrības veselību, bet arī piedalīties 'Bio' izaicinājumā.

"Bioloģiskās lauksaimniecības platībām pieaugot visā pasaulē, palielinās arī biosertificētu produktu klāsts veikalos. Tādēļ bioloģiskās pārtikas nozīmīgumam veltīts mēnesis ir īstais laiks, lai pirmo reizi nogaršotu bioloģiskos produktus vai palielinātu bioloģiskās pārtikas īpatsvaru uzturā," norāda asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis.

Lai rosinātu pircējus pāriet uz bioloģisku uzturu, LBLA jau trešo gadu rīko Bio izaicinājumu, mudinot dalībniekus desmit dienu garumā iegādāties bioloģiski sertificētus produktus - pēc iespējas lielāku daļu no ģimenes uztura groza.

"Bio izaicinājums ir iespēja pārliecināties, ka bioloģiskā pārtika ir viegli pieejama un nav ekskluzīva, kā dažkārt tiek maldīgi uzskatīts. 

Ceru, ka ar laiku bioloģiskās pārtikas izvēle nebūs izaicinoša, bet kļūs par ikdienas paradumu lielākajai daļai sabiedrības," skaidro G. Norkārklis. 

Lai atpazītu bioloģiskos produktus, uz iepakojuma jāmeklē bioloģiskās pārtikas marķējums - Eiropas Savienības zaļās ekolapiņa un preču zīme Latvijas ekoprodukts. 

Bioloģiskos produktus vērts meklēt ne tikai lielveikalos un ekoveikalos, bet jo īpaši pa tiešo bioloģiskajās saimniecībās un to interneta veikalos, kā arī Kalnciema ielas tirgū, Āgenskalna tirgū, Mūsu Bio tirgū un citos tirdziņos visā Latvijā.

Bioloģiskajā septembrī ar dažādām aktivitātēm un kampaņām Eiropas Savienības valstīs tiek veicināta izpratne par bioloģiskās lauksaimniecības priekšrocībām, piemēram, lielāku spēju pielāgoties klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, augstākiem dzīvnieku labturības standartiem, tīrāku vidi un veselīgāku sabiedrību, izslēdzot ķīmisko pesticīdu ietekmi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.