Eiropas Komisija nolēmusi dot iespēju ES dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, izmaksāt lielāku ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalstu (ISIP) un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma (BLA) avansu. Lauku atbalsta dienests (LAD) pirmās avansa izmaksas sāka 16. oktobrī.

ISIP avanss tiks izmaksāts 70%, bet BLA – 85% apmērā. Lauku atbalsta dienests (LAD) pirmās avansa izmaksas sāka jau 16. oktobrī. 

Avansu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībās būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude, tādēļ Zemkopības ministrija un LAD 

aicina lauksaimniekus pārliecināties elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), vai LAD ir iesniegta visa nepieciešamā papildu informācija.

Šogad ISIP provizoriskā atbalsta likme būs aptuveni 88 eiro/ha, no kuras avansa maksājumā izmaksās aptuveni 61 eiro/ha. Savukārt ISIP novados ar īpašiem apstākļiem jeb novados, kur veģetācijas perioda ilgums ir īsāks par 195 dienām un lauksaimniecības zemes kvalitatīvais vērtējums ir mazāks nekā 38 balles vai kuri robežojas ar valstīm, kas nav ES dalībvalstis, ISIP provizoriskā atbalsta likme būs aptuveni 98 eiro/ha, no kuras avansa maksājumā izmaksās aptuveni 68 eiro/ha.

Bioloģiskajām saimniecībām BLA likme šogad atkarībā no audzētajiem kultūraugiem ir no 43 līdz 518 eiro/ha.

Avansa maksājumu izmaksa tiks veikta pakāpeniski. Vispirms maksājumu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībā būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.