Rūpējoties par tīru vidi un dabas vērtību saglabāšanu nākamajām paaudzēm, šoruden SIA "Rīgas meži" darbinieki uzņēmuma Tīreļu mežniecībā iestādīja 1400 bērza stādu, kas izaudzēti uzņēmuma kokaudzētavā "Norupe".

Līdz ar to "Rīgas meži" pirmie no Latvijas pievienojušies Eiropas iniciatīvai par trīs miljardu koku iestādīšanu planētas nākotnei, saņemot par šo faktu arī oficiālu apliecinājumu.

"Rūpējoties par dabas ilgtspēju un vērtību saglabāšanu, esam iesaistījušies Eiropas Komisijas Bioloģiskās daudzveidības stratēģijas iniciatīvā. Tā paredz līdz 2030. gadam Eiropā iestādīt vismaz trīs miljardus koku. Šī iecere pilnībā saskan ar uzņēmuma ilgtermiņa darbības mērķiem," norāda "Rīgas meži" valdes priekšsēdētāja Anita Skudra: 

Plānots, ka 50 gadu laikā šajā mežaudzē prognozētais CO2 (oglekļa) uzkrājums būs vairāk nekā 63 000 kilogramu. Šādi tiktu "dzēsti" desmit avio lidojumi no Rīgas līdz Melburnai un atpakaļ.

Lai kompensētu CO2 "pēdu", šie koki ir jāstāda vietās, kur tie nav auguši vismaz 20 gadus vai degradētās teritorijās. 

Īstenojot šo projektu un apsaimniekojot mežaudzi, atdarinot dabiskus procesus, kā Latvijā, tā arī Eiropā, tiks palīdzēts sasniegt Eiropas Bioloģiskās daudzveidības stratēģijā noteiktos mērķus:

  • kompensēt CO2 "pēdu" un atdzesēt gaisu par 2ºC līdz 8ºC;
  • saglabāt bioloģisko daudzveidību un dzīvotnes, kā arī aizsargāt dzīvniekus;
  • nodrošināt iedzīvotājus ar pārtiku vai dzeramo ūdeni u.c.

Šogad šādas mežaudzes jau iestādītas uzņēmuma Tīreļu mežniecībā gan sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv un atbildīgiem ceļotājiem, gan ar apdrošināšanas kompāniju ERGO. Tāpat, lai "dzēstu" maratona radīto CO2 "pēdu", jaunu mežaudzi iestādīja Rimi Rīgas maratons.

Iniciatīvas logo.

SIA "Rīgas meži" ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tā pārziņā ir 2 000 ha meži, 446 ha Rīgas parki un apstādījumi, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks",

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava "Norupe" un kokzāģētava "Norupe".

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.