Atbalstam mežsaimniecības nozarē pieejami 16,9 miljoni eiro, tajā skaitā 13,5 miljoni pasākumā "Ieguldījumiem ilgtspējīgai mežsaimniecībai", bet 3,4 miljoni - pasākumā "Atbalstam meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai un uzturēšanai".

LAD norāda, ka no pasākuma "Ieguldījumiem ilgtspējīgai mežsaimniecībai" kopējā finansējuma jaunaudžu retināšanai un mežaudžu nomaiņai paredzēti astoņi miljoni eiro, meža ieaudzēšanas aktivitātei - divi miljoni eiro, bet meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošanai - 3,5 miljoni eiro.

Aktivitāšu mērķis ir veikt meža ieaudzēšanu, atjaunošanu un nomaiņu, kā arī paredzēt ieaudzēto platību kopšanu un jaunaudžu retināšanu.

Abos atbalsta pasākumos projektu pieņemšana notiks no 2024. gada 2. janvāra līdz 2. februārim.

Dienestā informē, ka iesniegto projektu īstenošanas termiņš, ja tiek veikta jaunaudžu retināšana vai meža ieaudzēšana vai nomaiņa bez turpmākās kopšanas, ir 2025. gada 1. aprīlis. Savukārt papildu agrotehniskās kopšanas gadījumos - 2027. gada 1. aprīlis.

Projektu pieteikumi jāsniedz LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

Atbalsts pieejams Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plāna 2023. -2027. gadam ietvaros.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.