Inovācijām lauksaimniecības, mežsaimniecības, kā arī lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē no šā gada 5. februāra būs pieejams 6,2 miljonu eiro atbalsts, informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Tostarp nozares līmeņa projektiem paredzēti 4, 2 miljoni eiro, bet saimniecības līmeņa projektiem - divi miljoni eiro.

Finansējums pieejams atbalsta pasākumā "Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības darba grupu projektu īstenošanai".

Atbalsta mērķis ir inovatīvu risinājumu, jaunu produktu, metožu, procesu un jaunu tehnoloģiju radīšana lauksaimniecības, mežsaimniecības un lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē.

Uz atbalstu var pretendēt darba grupas, kurā darbojas lauksaimnieki, mežsaimnieki, lauksaimniecības produktu pārstrādātāji, nozares nevalstisko organizāciju vai kooperatīvu pārstāvji, konsultanti, pētniecības organizācijas vai citas inovācijā ieinteresētās puses.

Tiks atbalstītas aktivitātes, kas saistītas ar pētījumiem un eksperimentālo izstrādi.

LAD uzsver, ka 

projektu īstenošanā labuma guvējiem, galvenokārt ir jābūt primārajiem ražotājiem lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē. 

Prioritāri piešķirs projektiem, kuru rezultātā tiek radīts produkts, pakalpojums vai tehnoloģija, kas pēc projekta īstenošanas tiek ieviests praksē vai ražošanā.

Pieteikumu iesniegšana notiks no 2024. gada 5. februāra līdz 2024. gada 5. martam. Projektu pieteikumi jāiesniedz LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

Iesniegto projektu īstenošanas termiņš ir pieci gadi pēc LAD lēmuma pieņemšanas, bet ne ilgāk kā līdz 2029.gada 30.jūnijam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.