Šogad salīdzinājumā ar pagājušajiem diviem gadiem arvien biežāk tiek apzagta lauksaimniecības tehnika, bet zaudējumi, kas tādējādi tiek nodarīti lauksaimniekiem, var būt arī vairāku tūkstošu eiro apmērā, informē apdrošināšanas kompānijas "Balta" pārstāvji.

Kompānijas apkopotie dati liecina, ka bieži tiek zagtas navigācijas iekārtas, ar kurām aprīkota lauksaimniecības tehnika.

Par tikai šī gada septembrī nozagtajām lauksaimniecības tehnikas navigācijas iekārtām "Balta" pieteiktas astoņas atlīdzības. 

Pieteikto zaudējumu apmērs sasniedz jau 70 000 eiro - dārgākās nozagtās iekārtas maksā vairāk nekā 12 000 eiro.

Zādzības notikušas vairākās Latvijas vietās no Valmieras līdz Dobeles novadam. Lielākā daļa zādzību paveiktas saimniecības teritorijās un neaizslēgtās telpās.

Pēdējo reizi tikpat liels zādzību līmenis "Balta" fiksēts visa 2020. gada laikā, kad nozagtas 11 iekārtas par kopējo atlīdzību summu 64 000 eiro. 

Arī Valsts policija vērsusi lauksaimnieku uzmanību uz to, ka Latvijā, 

sevišķi Vidzemes reģionā, tiek fiksētas papildtehnikas - GPS antenu, monitoru un vadības bloku - zādzības no traktoriem.

"Balta" Privātā īpašuma un speciālo produktu vadības pārvaldes vadītājs Armands Lagons skaidro, ka globālās pozicionēšanas sistēmas jeb GPS ierīces ir dārgas un viegli noņemamas, tāpēc piesaista zagļu uzmanību. Nereti tiek apzagtas uzreiz vairākas vienai saimniecībai piederošas tehnikas vienības.

Lielākais šāds atlīdzību gadījums fiksēts 2018.gadā, kad apzaga uzreiz piecas vienai saimniecībai piederošas tehnikas vienības, kopējai atlīdzībai sasniedzot ap 45 000 eiro. Turklāt, ja kādreiz šādas zādzības bija izteikti izplatītas Lietuvas pierobežā, pēc pašreizējās informācijas ierīču zādzība norisinās praktiski visā Latvijas teritorijā, informē Lagons.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.