Latvijas tenisisti Deivisa kausa izcīņā Pasaules otrās grupas duelī pretinieku laukumā ar 3:2 uzvarēja Hokongu.

Latvijas komandā, kuras kapteinis bija Deniss Pavlovs, līdera nastu uzņēmās Roberts Štrombahs, kuram starp visiem dueļa dalībniekiem bija visaugstākā vieta pasaules rangā (385.). Latvijas pirmā rakete sacensību pirmajā dienā vispirms ar 6-3, 4-6, 6-3 uzvarēja Vonu Honu Kitu (1478.), bet Mārtiņš Rocēns (neatrodas rangā) ar 4-6, 2-6 zaudēja Honkongas pirmajai raketei Vonam Kolmenam (534.). Ļoti svarīga bija dubultspēle, kurā Štrombahs kopā ar Miķeli Lībieti ne bez grūtībām ar 6-3, 2-6, 7-5 pieveica Honu Kitu/Kolmenu, bet izšķirošajā vienspēlē Štrombahs ar 6-4, 7-6 (8:6) pieveica Kolmenu. Noslēdzošajā vienspēlē, kas vairs neizšķīra dueļa uzvarētāju, 18 gadus vecais Daniels Tens ar 5-7, 2-6 zaudēja Ki Lunam. 

Uzvara Latvijas tenisistiem nākamgad Deivisa kausa izcīņu ļaus sākt Pasaules pirmajā grupā, piedaloties "play off" kārtā. 

Nedēļas nogalē Deivisa kausā cīņas notika arī starp spēcīgākajām komandām. Finālturnīrā, kurā piedalīsies astoņas labākās valstu izlases, iekļuva pērnā gada uzvarētāja Kanāda, kā arī Austrālija, Itālija, Čehija, Serbija, Somija un Nīderlande, bet pēdējās ceļazīmes ieguvēja noskaidrojās Lielbritānijas un Francijas duelī. Deivisa kausa fināls novembrī notiks Spānijas pilsētā Malagā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.