Kubā trešdien piestājuši trīs Krievijas karakuģi un kodolzemūdene, tā demonstrējot abu valstu draudzību.

Reklāma

Havanā uz piecām dienām piestājusi Krievijas fregate "Admiral Gorškov", kodolzemūdene "Kazaņ", karaflotes naftas tankkuģis "Pašin" un glābšanas velkonis. 

Kuba apgalvo, ka kodolieroči zemūdenē neatrodas. Kuba un Krievija ir satuvinājušās kopš 2022. gada, kad, nonākot arvien lielākā starptautiskā izolācijā, Maskava sāka meklēt jaunus diplomātiskos un tirdzniecības partnerus. Kubas ārlietu ministrs Bruno Rodrigess trešdien Maskavā tikās ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu. Kubas prezidents Migels Diass-Kanels pagājušajā mēnesī tikās ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu ikgadējā 9. maija militārajā parādē Sarkanajā laukumā pie Kremļa. Aukstā kara laikā Kuba un PSRS bija tuvas sabiedrotās, bet pēc PSRS sabrukuma sadarbība strauji izsīka. Strādājot pie attiecību atjaunošanas, sabiedrotie ir parakstījuši sadarbības līgumus būvniecības, informācijas tehnoloģiju, banku, cukura, transporta un tūrisma jomā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.