Ungārija ir piekritusi nebloķēt NATO atbalstu Ukrainai, tomēr Viktora Orbāna valdība nesniegs personāla vai finansiālu atbalstu kara plosītajai valstij, trešdien paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Reklāma

Nākamajā mēnesī gaidāmajā NATO samitā Vašingtonā gaidāma ASV prezidenta Džo Baidena un sabiedroto vienošanās par jaunu sistēmu, kā sniegt paredzamāku un ilgtermiņa drošības palīdzību Ukrainai.

"Ungārija nepiedalīsies šajos NATO centienos, un es pieņemtu tādu pozīciju," Stoltenbergs teica žurnālistiem Budapeštā pēc sarunas ar Orbānu.

NATO ģenerālsekretārs apliecināja, ka ar Orbānu "vienojies par nosacījumiem, saskaņā ar kuriem Ungārija nepiedalās NATO atbalstā Ukrainai". Detalizētāku izklāstu Stoltenbergs gan nesniedza.

"Neviens Ungārijas pārstāvis nepiedalīsies šajās darbības, un nekādi Ungārijas līdzekļi netiks izmantoti to atbalstam," viņš piebilda.

"Vienlaikus premjerministrs man apliecināja, ka Ungārija neiebildīs pret šiem centieniem, ļaujot citiem sabiedrotajiem turpināt darbu, un viņš ir apstiprinājis, ka Ungārija turpinās pilnībā izpildīt savas saistības pret NATO," 

klāstīja alianses ģenerālsekretārs.

NATO visi lēmumi tiek pieņemti pēc vienprātības principa, kas faktiski nozīmē, ka katrai no 32 dalībvalstīm ir veto tiesības.

Ungārija tiek uzskatīta par lielāko Krievijas sabiedroto Eiropā, un pēdējo gadu laikā vairākkārt ir apgrūtinājusi lēmumu pieņemšanu par atbalstu Ukrainai gan NATO, gan Eiropas Savienībā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.