Krievijas Izmeklēšanas komiteja aizturējusi bruņoto spēku Galvenās sakaru pārvaldes priekšnieku un ģenerālštāba priekšnieka vietnieku ģenerālleitnantu Vadimu Šamarinu, ziņo laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz avotu tiesībsargājošajās iestādēs.

Reklāma

"Kommersant" vēsta, ka pie Šamarina tika veikta kratīšana un pēc tam viņš nogādāts uz nopratināšanu Izmeklēšanas komitejas Galvenajā militārajā izmeklēšanas pārvaldē.

235. garnizona kara tiesa trešdien Šamarinam noteikusi drošības līdzekli apcietinājumu, medijam RBK apstiprināja tiesā.

Savukārt propagandas aģentūra TASS vēsta, ka Šamarins apsūdzēts par kukuļa pieņemšanu sevišķi lielā apmērā. Par to draud brīvības atņemšana līdz 15 gadiem.

Izmeklēšanas komiteja komentārus nesniedz.

Jau ziņots, ka aprīlī tika aizturēts aizsardzības ministra vietnieks Timurs Ivanovs, bet maijā -  Aizsardzības ministrijas Galvenās kadru pārvaldes priekšnieks Jurijs Kuzņecovs. Viņi ir apsūdzēti kukuļņemšanā. Mediji arī ziņojuši, ka viņu aizturēšana varētu būt saistīta ar slepenu kodolobjektu atrašanās vietas izpaušanu.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.