Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass apņēmies reformēt palestīniešu teritoriju administrāciju tā, lai pašpārvaldes vadībā no jauna tiktu apvienota Gazas josla un okupētās Rietumkrasta teritorijas, trešdien sacīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

ASV augstākais diplomāts runāja ar reportieriem Bahreinā, kur bija ieradies pēc tikšanās Rāmallā ar Abasu Tuvo Austrumu vizītes gaitā, kas tiek veikta centienos novērst Izraēlas un "Hamās" kara eskalāciju.

"Mēs runājām par to, cik svarīgi ir reformēt palestīniešu pašpārvaldi, rīcībpolitiku un pārvaldību tā, lai Gaza un Rietumkrasts varētu tikt no jauna apvienoti palestīniešu pašpārvaldes vadībā," sacīja Blinkens.

"Man tas ir ļoti skaidrs, ka prezidents Abass ir gatavs virzīties uz priekšu un iesaistīties visos šajos centienos," norādīja ASV valsts sekretārs.

ASV atbalsta taustāmu soļus palestīniešu valsts labā

Blinkens pauda Vašingtonas ilgstošo nostāju, ka palestīniešu valstij jāpastāv līdzās Izraēlai, "abām dzīvojot mierā un drošībā", teikts ASV Valsts departamenta preses sekretāra Metjū Millera paziņojumā.

Palestīniešu valstiskums tika gaidīts jau deviņdesmitajos gados pēc Oslo vienošanos noslēgšanas, taču gadiem ilgi šajā jomā nav pilnīgi nekādas kustības.

Sarunās ar Abasu okupētajā Rietumkrastā Blinkens akcentēja "pieaugošo nestabilitāti" šajās palestīniešu teritorijās, kur pēdējo mēnešu laikā sadursmēs ar Izraēlas armiju un ebreju kolonistu uzbrukumos nogalināti simtiem palestīniešu.

Centienos stabilizēt situāciju Rietumkrastā, Blinkens mudināja Izraēlu nodot palestīniešiem pilnā apjomā iekasētos nodokļus.

Blinkens "uzsvēra Savienoto Valstu nostāju, ka visi palestīniešu nodokļu ieņēmumi, ko ir iekasējusi Izraēla, ir konsekventi jānodod palestīniešu pašpārvaldei atbilstoši vienošanos nosacījumiem", norādīja Millers.

Izraēla gadiem ilgi aizkavējusi finansējumu vairāku iemeslu dēļ, arī saistībā ar maksājumiem palestīniešu cietumniekiem un patlaban notiekošo karu.

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.