Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane turpinās veikt savus amata pienākumus līdz pilnvaru beigām.

Tā tviterī paziņojis Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Viņš atzīmē, ka Rīgas pilī aprīlī notiks diskusija par sabiedriskajiem medijiem un Uplejas-Jegermanes aktualizētajām problēmām. Rinkēvičs uzsvēra, ka pilnībā atbalsta Upleju-Jegermani un pateicas viņai par gatavību turpināt darbu.

Upleja-Jegermane tviterī izteica pateicību Valsts prezidentam par atbalstu un publiski apstiprināja, ka atsauks savu paziņojumu par amata atstāšanu. "Turpināšu darbu pēc vislabākās sirdsapziņas," raksta SEPLP locekle.

Komentējot to, kāpēc domas mainījušās, Upleja-Jegermane aģentūrai LETA sacīja, ka, pirmkārt, viņu pozitīvi pārsteigusi sabiedriskā reakcija. Otrkārt, to ietekmējušas Saeimas deputātu un Latvijas Radio paustās bažas par iesākto darbu pēctecību. Taču punktu šaubām par palikšanu SEPLP pielicis Valsts prezidenta aicinājums. 

"Valsts prezidents mani uzrunāja un aicināja palikt. Es, protams, to novērtēju un uzskatu par pienākumu palikt un strādāt," teica Upleja-Jegermane.

Taujāta par to, kā viņas rīcība turpmāk ietekmēs mikroklimatu padomē, Upleja-Jegermane teica, ka tas, visticamāk, atstās zināmu iespaidu, vienlaikus mikroklimats arī iepriekš nav bijis ideāls.

Uplejas-Jegermanes pilnvaru termiņš ir līdz 2025. gada augustam, līdz ar to paredzams, ka viņa varēs aktīvi iesaistīties tajā, lai SEPLP ievērotu Nacionālās drošības koncepcijā (NDK) noteikto punktu par valodu lietojumu sabiedriskajos medijos. Padomes locekle apstiprināja, ka pie šī jautājuma būs jāstrādā, kā arī pauda gandarījumu, ka viņas rīcība to ir aktualizējusi. "Es uzskatu, ka līdz šim nebija pietiekami aktīvs darbs," sacīja Upleja-Jegermane.

Trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēdē Upleja-Jegermane informēja deputātus par saviem aiziešanas iemesliem, tostarp par nespēju vienoties ar pārējiem SEPLP locekļiem jautājumā par valodas lietojumu sabiedriskajos medijos. Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē ir trīs cilvēki – padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis un padomes locekļi Jānis Eglītis un Sanita Upleja-Jegermane, kura ar savu viedokli bieži paliekot viena.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.