Lai saglabātu mazās aptiekas lauku reģionos un atbalstītu farmaceitus, par katru apstrādāto zāļu recepti varētu ieviest pakalpojuma naudu.

Tā intervijā Latvijas Radio izteicies veselības ministrs Hosams Abu Meri. Receptes pakalpojuma nauda varētu būt 1,50 eiro, un pusi no tās apmaksātu valsts, bet otru pusi – pacients. Šādu plānu Veselības ministrija piedāvājot jaunajā recepšu zāļu uzcenojuma modelī, ko skatīs valdība. "Atbalstīsim farmaceitu, lai viņš sniegtu konsultāciju pacientam par zālēm, kā tās jālieto, lai parunātu vairāk, lai rūpētos par pacientu," sacīja Abu Meri.

Tādējādi tiktu kliedēta lieltirgotavu ietekme, bet farmaceits kļūtu par farmaceitu, nevis pārdevēju, sacīja ministrs. Viņš minēja, ka Igaunijā receptes pakalpojuma cena esot 2,50 eiro. "Lsm.lv" vēsta, ka šobrīd šāds līdzmaksājums pacientam Latvijā ar dažiem izņēmumiem jau jāveic par kompensējamo medikamentu izsniegšanu – 0,71 eiro par katru recepti.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.