Biedrība "Zemnieku saeima" izplatījusi publisku paziņojumu, paužot uzskatu, ka jāaizliedz saules paneļu uzstādīšana uz lauksaimniecības produkcijas ražošanai piemērotās zemes, izņemot gadījumus, ja elektroenerģijas ražošana paredzēta pašpatēriņam.

Reklāma

Savukārt saules paneļu uzstādīšana komerciāliem nolūkiem būtu pieļaujama organiskajās augsnēs, kur lauksaimniecības produkcijas ražošana tuvākajos gados var tikt ierobežota, raksta Zemnieku saeima. Biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš pauž: "Diemžēl Latvijā saules paneļu izvietošana pārvērtusies par vienvirziena biznesu to ražotājiem un uzstādītājiem, vienlaikus elektrības cenu svārstību mazināšanas mērķis vismaz pagaidām nav sasniegts. Īpaši mūs satrauc saules paneļu parku izvietošana uz lauksaimniecības zemes, kur valstī nav vienotas politikas." Ar aicinājumu veikt nepieciešamās izmaiņas normatīvajos aktos Zemnieku saeima vērsusies ministrijās un pie Saeimas deputātiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.