Gaišā dienas laikā, pašā Rīgas centrā notiek skūtgalvju jeb skinhedu uzbrukumi nejaušiem gājējiem, turklāt tikai tāpēc, ka vizuāli esi savādāks, vai arī uzskati atšķiras no skinhedu subkultūras pārstāvjiem. Valsts drošības dienests brīdina, ka Latvijas sabiedrībā izteikti pieaug ekstrēmisma izpausmes, īpaši jauniešu vidē, tamdēļ vecāki aicināti pievērst uzmanību bērnu uzvedībai. Par tikko kā svaigi paveiktiem noziegumiem bariņš skūtgalvju apcietināti, tostarp viens piecpadsmitgadīgs jaunietis, kuram tagad draud daudzi gadi aiz restēm, vēsta “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Skūtgalvjus jeb tā sauktos skinhedus saņēma ciet 20. aprīlī, Ādolfa Hitlera dzimšanas dienā. Visi aizturētie neonacisti šobrīd ir apcietinājumā. Pie skinhediem izņemto ieroču arsenāls – patiesi iespaidīgs.

Skinhedu īpašais kults veidojas ap Hitlera personību, kuru slavina paši un spiež to darīt citiem – nejaušiem garāmgājējiem. Teikt “lai slava Ādolfam Hitleram”, kā arī veikt nacistiskās Vācijas sveicienu. Turklāt tas viss tiek filmēts un nopublicēts tīklos Telegram kanālos.

Tieši internets ir skinhedu ideoloģijas izplatīšanas avots – sociālajos tīklos viņi tīksminās par uzbrukumiem citu etnisko grupu pārstāvjiem. Rasu tīrība un baltās rases pārākums ir viņu moto. Skinhedu ārējam izskatam ir būtiska nozīme. Skūta galva, tetovējumi un uzšuves apģērbā ar nacisma simboliem, kā arī neatņemamā sastāvdaļa – melni šņorzābaki. 

Ziņneši tiekas ar vienu no apcietināto skinhedu upuriem un viņa mammu. Sešpadsmit gadus vecais jaunietis vecākiem bija noklusējis, ka skinhedi viņu terorizē, līdz mājās ieradās policija ar pierādījumiem, kas cirkulē sociālo tīklu platformās.

"Tas bija sakarā ar viņa ārējo izskatu – ka ir smagā metāla, panka piekritējs, iet ar tumšu meikapu uz acīm, tika veiktas piezīmes, ja tāds vēl staigās apkārt, tad dzīvs neaizies. Un tajā otrajā reizē skrēja ar nazi, skatījos komentārus internetā, kas pie video bija – tur rakstīja "ko tad tu viņu nenodūri". Tas bija briesmīgi, ko tādu par savu bērnu lasīt tikai tāpēc, ka viņš fano par kaut kādu mūziku, kas varbūt ne visiem patīk. Man tas bija prātam neaptverami. Viņam lika teikt konkrētas lietas, viņš bija sabijies un pateicis. Viņš tā nedomāja, viņš to pateica, lai viņu nenodur, lai kaut ko neizdara, to ir labāk pateikt. Abi konflikti bija notikuši pie "Origo"," stāsta cietušā mamma.

Konflikta kulminācija bijusi zēna zābaku šņoru dēļ, kuras ir dzeltenā krāsā.

Plašāk skaties video: 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.