Daudzus gadus viņa runājusi, darbojusies un uzvedusies kā Krievijas aģente, un, kā tagad noskaidrots žurnalistikas pētījumā, tiešām arī sazinājusies un koordinējusi savu darbību ar Krievijas specdienesta FSB virsniekiem.

Par Tatjanas Ždanokas darbības atskaites punktu uzskatāms pagājušā gadsimta 80. gadu beigas – 90. gadu sākums. PSRS sabrukuma laiks, kad viņa kļuva par vienu no aktīvākajām Latvijas neatkarības pretiniecēm. Pēc augusta puča izgāšanās Maskavā 1991. gada augustā, pametot toreizējo Latvijas PSR Komunistiskās partijas Centrālās komitejas ēku Rīgā, Ždanoka televīzijas kameru priekšā krievu valodā pašpārliecināti iesaucās: "Mēs vēl atgriezīsimies!" Teikto varēja tulkot dažādi: gan plaši, ka PSRS vēl tiks atjaunota, gan šauri un personiski, ka pati Ždanoka gatava turpināt savu pret Latvijas valsti vērsto darbību arī jaunajos apstākļos, kam viņa ļoti ātri piemērojās...

"Latvijas Avīzes" raidieraksta "Mediju sapieri" pirmā epizode, kas atgādina kā Ždanoka darbojusies vispirms Padomju Savienības, pēc tam Putina Krievijas interesēs, kādas metodes izvēlējās un kas viņai sniedza iespējas to darīt. 

KLAUSIES:

Eiropas Savienības finansēts. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem.