Veselīgs dzīvesveids ir pamats lieliskai pašsajūtai, labai veselībai un iekšējai enerģijai, tomēr iedzīvotāji bieži vien min, ka viņiem piemīt tādi neveselīgi paradumi kā neizgulēšanās, smēķēšana un neveselīga ēšana, liecina "Mana aptieka & Apotheka" Veselības indeksa pētījuma dati.

Reklāma

Neizgulēšanos minējuši 27% iedzīvotāju. Saskaņā ar aptaujas datiem visbiežāk šis kaitīgais ieradums piemīt 37% iedzīvotāju vecumā no 35 līdz 44 gadu vecumam, 34% iedzīvotāju, kuri kopumā dzīvo neveselīgi un 33% iedzīvotāju ar pamatizglītību.

Smēķēšanu minējuši 26% iedzīvotāju. Lai gan pastāvīgi tiek īstenotas dažādas kampaņas smēķēšanas paraduma mazināšanai, tomēr pētījums liecina, ka pēdējo sešu gadu laikā būtiskas izmaiņas nav notikušas, un šajā laika posmā svārstības bijušas vien četru procentpunktu robežās. Regulāra tabakas smēķēšana ir izteiktāka iedzīvotājiem ar pamatizglītību - 45%, respondentiem, kuri kopumā dzīvo neveselīgi - 40%, un vīriešiem - 37%.

Savukārt katrs piektais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka viņam piemīt neveselīgas ēšanas ieradums. 

Līdzīgi kā smēķēšana arī šis paradums visbiežāk izplatīts starp iedzīvotājiem ar kopumā neveselīgu dzīvesveidu - 44% un iedzīvotājiem ar pamatizglītību - 34%.

"Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" ir Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un dzīvesveida tendenču mērījums, kas tiek veikts jau astoņus gadus. Indekss tapis sadarbībā ar "SKDS". Katru gadu tiešās intervijās tiek aptaujāti vairāk nekā 1000 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.