Globālās komunikācijas aģentūras "Golin" Rīgas birojs sadarbībā ar sabiedriskās domas un tirgus pētniecības ekspertiem no kompānijas “Norstat” svaigākajā aptaujā noskaidrots: vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (62%) ir svarīgi, ka satura veidotāji jeb influenceri, kuriem sekojam sociālajos medijos, pievēršas sabiedriski nozīmīgiem tematiem.

Tāpat 64% no mums uzskata, ka dalīšanās ar svarīgu informāciju, kuras izplatīšana nav apmaksāta, arī ir vēlama satura veidotāju prakse, kas norāda uz to, ka aizvien biežāk no satura veidotājiem sagaidām brīvprātīgu nostājas paušanu.

Neitrālu vērtējumu pauduši 17% aptaujāto, kas apliecina, ka kopumā 81% iedzīvotāju neitrāli vai pozitīvi vērtē satura veidotāju dalīšanos ar informāciju un viedokli par sabiedrībā aktuāliem tematiem, piemēram, par dalību vēlēšanās, parakstu vākšanu, ziedošanu labdarībai, piedalīšanos talkā un citiem jautājumiem.

Sabiedriskās domas aptauja veikta ikgadējās satura veidotāju novērtējuma platformas Golin Influenceru indekss ietvaros, kuras tēma šajā gadā – "Plaukumā". Aizvadīto sešu gadu laikā Latvijā novērojama izteikta šīs nozares stabilizēšanās – satura veidotāju aktivizācija kā privātā, tā publiskā sektora komunikācijā no eksperimentāla instrumenta kļuvusi par līdzvērtīgu kanālu reklāmai, tradicionālajām sabiedriskājām attiecībām un mārketingam.

"Šogad, kad dati un arī mūsu prakse uzrāda sadarbību ar satura veidotājiem kā pilntiesīgu komunikācijas kanālu, vēlamies īpaši vērst uzmanību arī uz atbildību – līdztekus jau mūsu izveidotajam ētikas kodeksam, uzsvērsim sociālo mediju satura veidotāju nozīmīgo lomu sabiedriskās līdzdalības veicināšanā. Jo informētāka, aktīvāka sabiedrība – jo lielākas izaugsmes iespējas arī ekonomikas attīstībai," gaidāmo Golin Influenceru indekss komentē aģentūras izpilddirektors Dāvis Dāvids Sakne.

Šī gada 30. maijā, Rīgā norisināsies Golin Influenceru indekss 2024 svinīgs rezultātu izziņošanas pasākums, kurā klātienē tiks paziņoti ietekmīgākie 2023. gada satura veidotāji Latvijā. Pērn par vienu no ietekmīgākajiem satura veidotājiem Latvijā atzīta Beāte Bērziņa jeb Beta Beidz.

Beāte Bērziņa jeb Beta Beidz.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.