Braucu ap plkst. 12 pa Liepājas šoseju uz "Brīvkalnu" trasi. Ceļš izskatās gluži vai ideāls. No rīta laikam jau kārtīgi nošķūrēts, pēc tam debesu uzkaisīto maigo putenīti paši braucēji ar saviem ratiem no visu lietotās joslas sānus nošķieduši… Sliedes melnas kā vasarā. Maucam! Tā laikam nospriedis šis džigits, kurš maniem 92 km/h garām aizlido kā raķete…

Labi? Nav vis. Bail pat skatīties. Jo agrā rītā šeit sabrūvētais līdz pat padsmit grādiem nesasalstošais sālsūdens pašlaik jau ir mūsu pašu riteņu sacelto šļakatu krietni atšķaidīts. Un var sasalt (ir vietām sasalis – tā jūtu, kad sānu vējš manu taisno trajektoriju pēkšņi pa savam prātam pielabo). Vecīt! Šī ir ziema. Rāma un laidena brauciena laiks. Ja arī melnā špūre kilometru garumā tur gluži labi, tā var sala zobus parādīt tieši tajā brīdī, kad tu pēc apdzīšanas krasi un asi gribēsi savā joslā atgriezties. Un tad var sanākt kā tur uz citas netālās šosejas. Lūk, jauna policijas ziņa: "18. janvārī pulksten 12.40 Jelgavas novada Sesavas pagastā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīti divi transportlīdzekļi – "Volkswagen" markas busiņš un vieglā automašīna "Audi". "Volkswagen" vadītājs veica apdzīšanas manevru, iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar pretim braucošo "Audi" markas transportlīdzekli. Ceļu satiksmes negadījumā fiziski cieta trīs personas – abi transportlīdzekļu vadītāji un "Audi" pasažieris, kuri nogādāti medicīnas iestādē. Par notikušo sākts kriminālprocess, un tiek skaidroti notikušā apstākļi."

Labi kopta Liepājas šoseja janvāra dienā. Bet atceries – arī tāda var būt slidena!

Tā šie skrējieni pa šķietami drošajām melnajām špūrēm diemžēl mēdz beigties. Jāsteidzas? 100 km/h 90 vietā šajā ziņā ir bezjēdzīgi. Tie dod tikai četras sekundes katrā kilometrā Jeb trīs minūtes ceļā līdz Jelgavai. Pat 120 km/h neko daudz nedod – vien 10 sek. ik kilometru. Līdz Tukumam it kā varētu iekrāt milzu vajadzīgās un vērtīgās 10 minūtes. Bet nesanāks jau – tad vajadzētu tos 120 noturēt pastāvīgus, kas kaut cik blīvā plūsmā nav iespējams. Tādēļ – rāmu un rātnu jums ziemas ceļu!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.