Apbalvoti meža nozares gada balvas "Zelta čiekurs 2023" laureāti piecās kategorijās - "Par mūža ieguldījumu", "Par inovatīvu uzņēmējdarbību", "Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā", "Par ieguldījumu nozares attīstībā" un "Par ilgtspējīgu saimniekošanu", informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Nominācijā "Par mūža ieguldījumu" apbalvojumus saņēma Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošā pētniece Mudrīte Daugaviete, AS "Latvijas valsts meži" struktūrvienības "LVM sēklas un stādi" bijušais direktors Guntis Grandāns un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes padomes priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

Nominācijā "Par ieguldījumu nozares attīstībā" apbalvots Latvijas Meža īpašnieku biedrības vadītājs Arnis Muižnieks.

Nominācijā "Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā" apbalvojumu saņēma AS "Latvijas finieris" sabiedrisko attiecību vadītājs Pauls Beķeris, bet diplomus un atzinības balvas saņēma Latvijas meža un saistīto nozaru portāla "zemeunvalsts.lv" redaktors Pauls Rēvelis un Latvijas Mēbeļu ražotāju asociācijas valdes locekle un izpilddirektore Ieva Erele.

Nominācijā "Par inovatīvu uzņēmējdarbību" balvu saņēma loģistikas datorprogrammēšanas uzņēmums SIA "Mappost" par koksnes produktu piegādes optimizācijas risinājumu. Diplomus un atzinības balvas saņēma arī kokapstrādes uzņēmumi "VMS Timber" un "Metsatek".

Nominācija "Par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu" balvu "Zelta čiekurs" saņēma Liene Pušpura, kura saimnieko Cēsu novada īpašumā "Sildibenes". Atzinības balvas un diplomus saņēma saimniecības "Krūmiņi" īpašniece Kristīna Sprūdža no Cēsu novada, īpašuma "Rūķmuiža" saimnieks Agnis Graudulis no Saldus novada un saimniecības "Gaismas" īpašnieks Juris Plivda no Preiļu novada.

Balvas "Zelta čiekurs 2023" laureāti kopā ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču un zemkopības ministru Armandu Krauzi.

Gada balva "Zelta čiekurs" ir Meža īpašnieku asociācijas, Latvijas Kokrūpniecības federācijas un ZM sadarbības iniciatīva. Tās 20 gadu pastāvēšanas laikā meža nozares gada balva ir pasniegta vairāk nekā 200 Latvijas mežsaimnieku, nozares pētnieku, uzņēmēju un biedrību.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.