Turpmākajos divos gados pretplūdu pasākumos varēs investēt līdzekļus no Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma.

To paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par ES Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna komponentes "Klimata pārmaiņas un vides ilgtspēja" investīcijām plūdu risku mazināšanas infrastruktūrā.

Zemkopības ministrijā skaidro, ka, ņemot vērā būvniecības materiālu un energoresursu cenu kāpumu, noteikumos ir precizēts īstenojamo projektu skaits un sasniedzamie mērķa rādītāji.

Iepriekšējais investīciju īstenošanas mērķa rādītājs tika norādīts aizsargājamās platības hektāros, bet turpmāk tiks norādīts īstenojamo projektu skaits. Kopumā pa fonda līdzekļiem ir īstenojams 21 projekts, tostarp astoņu sūkņu staciju, 12 aizsargdambju un viena kanāla atjaunošana, kas ir jāpabeidz līdz 2026. gada beigām.

Cita starpā darbi tiks veikti Reiņa poldera, Kūļciema poldera un Vēžu poldera sūkņu stacijā, kā arī Bernātu poldera aizsargdambim, Bārtas poldera aizsargdambim, Rēzeknes kreisā krasta dambim un Ošas poldera aizsargdambim.

Noteikumi arī papildināti ar nosacījumu, ka investīciju projektos var ne tikai atjaunot polderu sūkņu stacijas, bet tās arī pārbūvēt un pilnveidot – modernizēt, uzlabot sūkņu energoefektivitāti, ieviest modernas tehnoloģijas un attālinātas digitalizētas sūkņu stacijas vadības un drošības sistēmas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.