AS "Latvijas valsts meži" (LVM) izsludinājusi konkursu mašinizētai meža stādīšanai 2024-2026. gadā 2670 hektāru apjomā, liecina LVM publicētā informācija.

Kā papildu konkursa priekšmets kopā ar mašinizētās meža stādīšanas darbu tiks iepirkta arī augsnes gatavošana, veidojot pacilas ar kausu, 525 hekāru apjomā, un meža meliorācijas sistēmu ikdienas uzturēšanas darbi 1350 stundu apjomā.

Darbi notiks LVM Austrumvidzemes, Dienvidkurzemes, Dienvidlatgales, Rietumvidzemes, Vidusdaugavas, Zemgales reģionos.

Vienlaikus LVM norāda, ka 21. novembrī plkst.10 LVM Rīgas klientu centrā, Vaiņodes ielā notiks ieinteresēto piegādātāju sanāksme. Pasākums notiks arī tiešsaistē. Sanāksmē varēs saņemt informāciju par nolikuma noteikumiem, pakalpojumu sniegšanas kārtību, informāciju par piedāvājumu iesniegšanu, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem par nolikumu.

Pieteikumu pieņemšana konkursā notiek līdz 6. decembra plkst. 10.

LVM skaidro, ka katru gadu tiek palielinātas platības, kurās mežs tiek stādīts mašinizēti, tādējādi ļaujot samazināt kopējās darba izmaksas un saglabāt augsto darba kvalitāti.

LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs norāda, ka mašinizētu meža stādīšanu veic ar stādīšanas ierīci aprīkots ekskavators, kurš vienlaikus izveido stādvietu un iestāda stādu uz izveidotas pacilas. Viena stādīšanas mašīna, kas vienlaikus gan sagatavo augsni, gan iestāda stādu, aizvieto trīs cilvēku roku darbu.

LVM mašinizēto stādīšanu ar ekskavatoru, kurš aprīkots ar stādāmo galvu, ražošanā ieviesa 2019. gadā, sākotnēji iesaistot vienu, bet 2023. gadā - jau 12 tehnikas vienības. 

2023. gada meža stādīšanas sezonā LVM pārziņā esošie valsts meži tiks atjaunoti 18 000 hektāru platībā, no tiem mašinizēti mežs tiks atjaunots 1040 hektāros.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.