Par ritmisku Saules, Mēness vai zvaigžņu ceļu debesjumā sakām – tie lec un riet. Kustība notiek uz stāvzvaigžņu – zodiaku fona. Saulei vajadzīgs gads, lai izietu cauri 12 zvaigznājiem, Mēness savukārt apriņķo Zemi 27,32 dienās, vienlaikus izejot cauri visiem 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī kustība ir pamats Marijas Tūnas izveidotajiem sējas kalendāriem, kas grupēti sakņu, augļu, lapu un ziedu, kā arī dārza darbiem nelabvēlīgajās dienās.

  • Lapu diena (4.03.) lietderīgi aplaistīt, samēslot un arī, ja vajadzīgs, pārstādīt telpaugus, kā arī iesēt salātus, lapu un kātu selerijas dēstiem.
  • Augļu dienās (5., 6.03.) sēj, piķē un pārstāda tomātu, paprikas, baklažānu un fizāļu dēstus. Retina un veic atjaunojošo griešanu krūmogulājiem.
  • Sakņu dienās (7., 8.03.) sēj, piķē un pārstāda sakņu selerijas. Sēj dēstiem sīpolus un puravus. Siltumnīcā sēj redīsus un burkānus agrai ražai.
  • Ziedu dienā (9.03.) ievāc priežu, apšu un bērzu pumpurus, lazdu mizas.

Marts

10. nedēļa.
Kā izprast kalendāru.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.