Latvijas U-15 vecuma spēlētāji kļuvuši par Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempioniem 3x3 hokejā.

Bijušo Latvijas hokeja valstsvienības zvaigžņu Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta trenētie puiši Dienvidkorejā izcīnīja deviņas uzvaras tikpat spēlēs – septiņus panākumus svinot priekšsacīkstēs, divus izslēgšanas spēlēs, kur pa otram lāgam uzvarēti kazahi un dāņi. Finālā Dānija pieveikta pārliecinoši ar 10:3 (priekšsacīkstēs bija 11:6). Skeptiķi noteikti jautās, kur tad hokeja lielvalstis? Kritēriji valstu dalībai jaunatnes olimpiskajās spēlēs hokejā paredzēja, ka pēc iepriekšējo divu gadu U-18 pasaules čempionāta ranga labākās komandas Gangvonā piedalās klasiskajā jeb lielajā hokejā, nākamās 3x3 hokejā. Bija vēl viens nosacījumus – no vienas valsts var būt tikai viena komanda – puišu vai meiteņu. Kā "Latvijas Avīzei" teic Viesturs Koziols, kurš ir 3x3 hokeja idejas bīdītājs Starptautiskajā hokeja federācijā (IIHF), olimpiādes rīkotāji vēlējušies, lai hokejā ir pēc iespējas lielāka valstu pārstāvniecība.

Nākotne neskaidra

Tas, ka 3x3 hokejā tika dalītas medaļas jaunatnes olimpidē, vēl nenozīmē, ka šim hokeja paveidam nu ir zaļā gaisma un visi vārti vaļā. IIHF vēl nav izlēmusi, ko ar mazo hokeju darīt tālāk. "Skaidrs, ka IIHF pati neplāno rīkot U-15 vecuma izlašu turnīrus šķērsām laukumam, tas nav federācijas plānos. Šoreiz to vēlējās Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), palūdza mums noorganizēt, izstrādāt noteikumus, ko IIHF arī izdarīja. Federācijā mēs joprojām diskutējam, kā un vai spēlēt 3x3 hokeju uz pilnu laukumu pieaugušo līmenī. Ir pretestība, jo jāsaprot, ja gribam rīkot kaut ko lielu, tad kur spēlēsim? 

Ja gribam iekļūt lielajās olimpiskajās spēlēs kā jauna disciplīna, līdzīgi kā basketbolā, tad uzreiz ir problēma, jo organizatoriem vajadzēs vēl vienu hokeja halli. 

Klasiskais hokejs arēnu noslogo no pirmās līdz pēdējai olimpisko spēļu dienai, un 3x3 hokejam tur fiziski nebūtu vietas. Vēl viena halle nozīmē papildu izmaksas, un no praktiskā viedokļa tas īsti nav gudri," skaidro IIHF padomes loceklis Viesturs Koziols. Viņš gan pats tic, ka 3x3 hokejam ir nākotne. "Februārī IIHF padomes sēdē viens no skatāmajiem jautājumiem būs tieši par 3x3 hokeju. Tiks izvērtēta arī jaunatnes olimpiādē iegūtā pieredze. Spriedīsm, ko ar 3x3 hokeju darīt globālā līmenī."

Iemeta visvairāk, ielaida vismazāk

Par Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempioniem kļuva vārtsargi Roberts Kravalis un Patriks Plūmiņš, kā arī laukuma spēlētāji Olivers Mūrnieks (34 gūti vārti), Martins Klaucāns (25), Ričards Rutkis (15), Makss Mihailovs (14), Kristers Obuks (13), Fēlikss Paurs (11), Martins Bārtulis (9), Daniels Reidzāns (9), Leonards Grundmanis (8), Timurs Mališevs (7) un Herberts Laugalis (4). 

"Emocijas ir labas, domāju, ka komandā visi gribēja dabūt tikai zeltu, neviens par kaut ko mazāku pat nedomāja," 

saka Mūrnieks, kurš 15 gadu vecumā spēlē Latvijas hokeja virslīgā "Mogo/LSPA" rindās. Viņš ar 34 vārtiem bija turnīra labākais snaiperis. "Paveicām tiešām labu darbu. Mums bija komandas rokraksts, pie kura pieturējāmies, spēlējām godīgu spēli, uzbrūkošu hokeju. Turnīrā iemetām visvairāk un ielaidām vismazāk. Pretinieki bija līmenī. Austriešiem bija puikas no Zalcburgas akadēmijas, kazahiem "Baris" skolas spēcīgākie čaļi, arī ASV spēlējošie, prieks, ka pratām spīdēt šajā kompānijā," gandarīts bija Latvijas komandas galvenais treneris Lauris Dārziņš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.