Latvijas parasportisti Parīzes paralimpiskajās spēlēs izcīnījuši trīs medaļas – Diāna Krūmiņa vakar kļuva par čempioni šķēpmešanā, bet Rihards Snikus uzvarēja paraiejādes sacensībās, savukārt Aigars Apinis saņēma sudraba medaļu diska mešanā.

Diāna Krūmiņa (iepriekš Dadzīte), startējot apvienotajā F-55/F-56 medicīnas grupā, šķēpu pirmajā metienā raidīja 24,99 metru tālumā, labojot sev piederošo paralimpisko spēļu rekordu par 77 centimetriem. Šī viņai bija otrā paralimpisko spēļu zelta medaļa karjerā, atkārtojot pirms astoņiem gadiem Riodežaneiro iespēto. Sportiste atzina, ka uzvara nākusi ļoti grūti, jo pēc ceturtās vietas diska mešanā bija sastresojusies un uzlikusi sev milzu slogu, tāpēc sacensību sākumā bijusi neraksturīgi sev ļoti satraukusies.

"Diskā neizpildīju to, ko biju plānojusi, psiholoģiski bija ļoti grūti, tāpēc pirms šķēpa mešanas biju uzlikusi sev milzu slogu.

Iznākot stadionā, sirds ļoti sitās, šķiet, pulss bija uzlēcis uz 145. Priecīga, ka tagad esmu izdarījusi to, ko sev pirms trim gadiem Tokijā, kad paliku trešā, apsolīju. Esmu lepna ne tikai par sevi, bet arī par Latvijas tautu, par savu komandu, ģimeni un to atbalstu, ko visi man sniedz. Esam pierādījuši, ka mazā Latvija var, un lepojos, ka skanēs Latvijas himna," emocionāla bija Krūmiņa, kura tuvāko sāncensi brazīlieti Raisu Rošu-Mačadu pārspēja par teju pusotru metru.

Tikmēr Rihards Snikus ar zirgu "King of the Dance" paraiejādē "Grade I" grupā saņēma vērtējumu 79,167%, vien iejādes pēdējās komponentēs pārspējot iepriekšējo līderi Roksanu Trannelu no ASV, kura ar "Fan Tastico H" guva vērtējumu 78,000%. Bronzas godalgu izcīnīja itāliete Sāra Morganti ar "Mariebelle", saņemot vērtējumu 74,625%.