Ļoti savdabīgu maču FIBA Čempionu līgā aizvadījusi "VEF Rīga", zaudējumu piedzīvojot situācijā, kad tablo pēc 40 minūtēm vēstīja neizšķirtu.

"VEF" viesojās Francijā pie "Cholet Basket", 24 sekundes pirms beigām Māris Gulbis ar tālmetienu panāca neizšķirtu 74:74, taču pagarinājums netika spēlēts, jo 34. minūtē galdiņš kļūdaini bija pieskaitījis rīdziniekiem punktu pēc Elaidžas Klerensa neprecīzā soda metiena. Šis misēklis tika labots vien pēc pamatlaika noslēguma. Rīgas klubs iesniedza protestu, uz ko oficiālu atbildi jāsaņem 24 stundu laikā, taču FIBA jau sociālajos tīklos norādīja, ka pieņemts pareizs lēmums un uzvarētājs netiks mainīts, jo saskaņā ar noteikumu punktu, ja ir gadījusies šāda situācija, galarezultātu var pārskatīt arī pēc mača beigu signāla, kamēr spēles delegāts nav parakstījis protokolu.

"Ar šādu situāciju nebiju saskāries, man šķiet, ka šis vispār ir pirmais šāds gadījums un, iespējams, tiks mainīti reglamenta punkti," "Latvijas Avīzei" teica "VEF Rīgas" prezidents Gatis Jahovičs.

"Neoficiāli mums atbildēja, ka atbildīgie tiks sodīti vai pat diskvalificēti, bet nekāda pārspēle, rezultāta maiņa vai kas tāds nenotiks.

Par tādu reglamenta punktu mēs zinājām, bet rezultāts vienmēr kļūdas gadījumā tiek izlabots spēles laikā – uzreiz vai 30 sekundes, minūti pēc tam. Mēs ar Jāni Blūmu nepamanījām, ka punkts nepareizi pieskaitīts. Par mūsu treneriem – nezinu, bet kā šādā situācijā reaģēt? Skriet laukumā? Varbūt kaut kur iepriekš galdiņš kļūdījies un pieskaitījuši. Tik daudz cilvēku par to atbildīgi, mēs vadāmies pēc tā skaitļiem uz tablo. Piedāvājām pagarinājumu sākt ar -1, bet tas tika noraidīts."

"VEF Rīgai" šis bija otrais zaudējums divās spēlēs, nākamā spēle 8. novembrī viesos pret Tenerifes "Lenovo".

Nacionālajā basketbola asociācijā sezonas pirmajā spēlē Bostonas "Celtics" ar 108:104 uzvarēja Ņujorkas "Knicks". Kristaps Porziņģis guva 30 punktus, labojot 29 gadus Dominikam Vilkinsam piederējušo "Celtics" debijas maču rezultativitātes rekordu. Tāpat liepājniekam astoņas atlēkušās bumbas un četri bloķēti metieni.