Otrdien, 19. martā, Rīgā kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvoja filmu studijā "Mistrus Media" veidotā režisoru Dāvida Ernštreita un Ineses Kļavas dokumentālā filma "Patrīcija".

Filma vēsta par visu laiku labāko Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku un viņas ģimeni – tēvu, kurš no mazotnes gatavo meitu olimpiskajām spēlēm, un brāļiem, kuri kļūst par viņas atbalstu, – par dzīves pārbaudījumiem, sporta aizkulisēm un jaunas sievietes gribasspēku.

Pirmizrādi piedzīvo filma "Patrīcija" par Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku. Dāvids Ernštreits

Pirmizrādē piedalījās arī tās galvenā varone Patrīcija Eiduka, kura bija ieradusies Latvijā pēc labākās sezonas savā sportistes karjerā elites slēpotāju vidē, kuplā Eiduku ģimene, kuru dzīvesstāsts un vērojums veido filmas sižetu, kā arī Latvijas kino un sporta elites pārstāvji. Filma skatītājos raisīja pozitīvas emocijas un atsauksmes. 

"Noskatoties filmu, saņēmu ļoti lielu motivācijas devu un vēlreiz atradu atbildi tam visam, kāpēc es to daru," saka filmas galvenā varone Patrīcija Eiduka.

"Šī filma ir tas, kā ļoti pietrūkst tādam parastam sporta līdzjutējam. Šeit bija ļoti maz sporta, bet ļoti daudz cilvēcības. Tieši tas, ko mēs nezinām, neredzam un pat nevaram iedomāties. Un tā ir šīs filmas lielākā vērtība," tā saka sporta komentētājs Anatolijs Kreipāns.

Pirmizrādi piedzīvo filma "Patrīcija" par Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku.

Filma ir ilgtermiņa dokumentāls vērojums, un tās idejas autors ir režisors un žurnālists Dāvids Ernštreits, kurš filmas galvenās varones sporta karjerai un ģimenei seko līdzi kopš 2018. līdz pat 2023. gadam.

Pēc filmas pirmizrādes jau šonedēļ gaidāmi vairāki seansi ar Patrīcijas Eidukas un filmas varoņu piedalīšanos. Šodien, 21. martā, seanss kinoteātrī "Kino Bize" – tikšanās ar Patrīciju Eiduku un Dāvidu Ernštreitu; piektdien, 22. martā, – īpašais seanss ar filmas komandu kinoteātrī "Forum Cinemas" un Vecbebros.

Dokumentālā filma "Patrīcija" jau atlasīta un starptautisko pirmizrādi piedzīvos Vācijas lielākajā dokumentālo filmu festivālā Minhenē, kas norisināsies no 1. līdz 12. maijam.

Pirmizrādi piedzīvo filma "Patrīcija" par Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.