19. martā pirmizrādi piedzīvos režisoru Dāvida Ernštreita un Ineses Kļavas dokumentālā filma "Patrīcija", kura vēsta par visu laiku labāko Latvijas distanču slēpotāju Patrīciju Eiduku.

Stāsts ir ne tikai par pašu slēpotāju, bet arī viņas ģimeni – tēvu, kurš no mazotnes gatavoja meitu olimpiskajām spēlēm, brāļiem, kuri kļuva par viņas spēcīgo atbalstu, par dzīves pārbaudījumiem, sporta aizkulisēm un jaunās sievietes gribasspēku. Filma, kas veidota filmu studijā "Mistrus Media", ir ilgtermiņa dokumentāls vērojums. "Eiduku ģimeni iepazinu pirms 18 gadiem – 2005. gada decembrī –, kad viens no Eiduku dēliem – Valts – gatavojās debijai olimpiskajās spēlēs. Filmējām treniņā, vēlāk olimpiskajās spēlēs, tomēr Valts izlēma par labu mācībām, nevis sportošanai. Tolaik Valtam apkārt lipa viņa mazākie pieci brāļi un arī vienīgā māsa Patrīcija. Nākamā tikšanās notika 2018. gada februārī olimpiskajās spēlēs Pjončhanā – uz starta jau bija talantīgā Patrīcija. Tikko sasniegusi 18 gadu vecumu, viņa ieguva augstāko vietu olimpiskajās spēlēs Latvijas sporta vēsturē. 

Tomēr sarunās Korejā atklājās, ka viņa nav pārliecināta, vai turpinās profesionālo sportu.

Patrīcija bija izvēles priekšā – līdzīgi kā brālis Valts pirms 12 gadiem. Tolaik Patrīcija vēl mācījās 12. klasē, un jaunā sieviete bija trīs izvēļu priekšā – profesionālais sports, medicīnas studijas vai studiju stipendijas izmantošana ASV, pārstāvot koledžu slēpošanas sacīkstēs. Tomēr Patrīcija kopā ar tēvu Ingu bija izlēmusi par labu slēpošanai visaugstākajā profesionālajā līmenī. Filmas sākotnējā iecere bija dokumentēt Patrīciju vidusskolas pēdējā gada laikā, tomēr viss izvērtās pavisam citādi, un šajā gandrīz sešu gadu maratonā dzīve lika mainīties arī mūsu filmai," par tās tapšanu stāsta režisors, pazīstamais sporta žurnālists Dāvids Ernštreits. Filma tiks izrādīta kinoteātros visā Latvijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.