Šovakar plkst. 19 Jelgavas ledus hallē sākas Latvijas hokeja čempionāta finālsērija. Otro gadu pēc kārtas par kausu cīnīsies "Zemgale/LBTU" un "Mogo/LSPA".

Pērn Arta Ābola trenētie jelgavnieki pie titula tika diezgan viegli, sēriju uzvarot ar 4-1. Ģirta Ankipāna trenētie rīdzinieki šopavasar alkst revanšu.

Ar četrām spēlēm nepietiks

Pirms fināla svaru kausi atrodas līdzsvarā un horizontālā stāvoklī tie atradās arī regulārā čempionāta laikā, kuru abas komandas noslēdza ar vienādu punktu skaitu (55), četros mačos uzvaras dalot uz pusēm. Pirmajos divos uzvarēja zemgalieši (2:1, 5:1), bet pēc gadumijas abās cīņās pārāki izrādījās "Mogo/LSPA" vīri (3:1, 2:1). Tiesa, turnīra tabulā pirmā vieta un sava laukuma priekšrocība finālā tomēr Jelgavai, kas savstarpējos mačos iespēja labāku iemesto un ielaisto vārtu attiecību. Abu komandu treneri pirms fināla pirmās spēles bija vienisprātis, ka sērija būs līdzīga. "Abas komandas gana labi māk spēlēt aizsardzībā, respektīvi, bez ripas, tāpēc, visticamāk, daudz gūtus vārtus neredzēsim. Varbūt vienā konkrētā spēlē var kaut kas vairāk sakrist, bet citādi būs līdzīga cīņa. Tāpat diezin vai šajā sērijā pietiks ar četrām spēlēm," uzskata Artis Ābols. "Šo sēriju izšķirs nianses un sīkumi. 

Gadu no gada Jelgavai bijusi priekšrocība, jo viņi trenējās nedaudz profesionālākā režīmā par citiem, bet šogad mēs šo pozīciju arī esam uzlabojuši. 

Protams, es nevaru aizliegt kādam iet uz skolu vai darbu, bet ir sajūta, ka komanda ir gatava kaut ko ziedot, lai sasniegtu mērķi," piebalso Ģirts Ankipāns.

Pusfinālu mācība

Pusfinālā abām finālistēm pietika ar četrām spēlēm, lai uzveiktu savus pretiniekus, tātad pirms fināla abas ir vienlīdzīgās pozīcijās, hokejisti pietiekami atpūtušies un sagatavojušies kulminācijai. Uzvaras viegli gan nav nākušas. "Lai arī pārspējām "Kurbadu" četros mačos, nekā viegla mums tur nebija. Viņi parādīja labu hokeju, kas atšķiras no mūsu filozofijas," Ankipāns uzslavēja iepriekšējos sāncenšus. Savukārt "Zemgales/LBTU" dueli ar "Prizmu" pavadīja nevajadzīga rupjība. "Bija vajadzīga un nevajadzīga intriga, cerams, ka esam mācījušies no savām un pretinieku kļūdām. Piemēram, ka nevajag noraidīties," Ābols cer, ka viņa trenētie būs šo to likuši aiz auss. Tiesāšanai finālā allaž bijusi liela nozīme, treneriem izsakot cerības, ka "zebras" neiespaidos sērijas likteni. 

"Par katru sīkumu nevajadzētu dod (noraidījumu), jo galu galā tas ir fināls. Galvenais, lai tiesā konsekventi 60 minūtes un vienādi uz abām pusēm. 

Lai nav sākumā viena, pēc tam cita mēraukla, jo pēc tam parasti sākas jautājumi un "dziesmu svētki"," secina Ābols. "Visērtāk komandām un treneriem ir tad, kad saproti, kas notiks. Jā, tas kādai komandai var būt neparocīgi, taču vismaz abām pusēm saprotami. To tiesnešiem arī novēlu, lai gan skaidrs, ka arī viņi mēdz kļūdīties. Viegli nebūs ne viņiem, ne mums," arī Ankipāns cer uz tiesnešu konsekvenci visas sērijas garumā.

Līmenis aug

Jelgavnieki sezonas gaitā gan palika bez savas lielākās zvaigznes Mārtiņa Karsuma, kurš pārcēlās uz Vācijas trešo līgu, toties ierindā ir pieredzējušais Gatis Gricinskis, rezultatīvu sniegumu rāda Gustavs Millers, no Polijas atgriezies Ričards Bernhards, kurš pusfinālā pret "Prizmu" iemeta piecas ripas. Aizsardzībā komentārus neprasa Mārtiņš Porejs un Edgars Dīķis, pēdējā līnijā jāizceļ "Zemgales" vārtsargs Rihards Cimermanis, kurš ripu ķeršanu apvieno ar savu kolēģu trenēšanu. "Mogo/LSPA" primabalerīna šosezon ir Gints Meija, taču arī Kārlis Ozoliņš, Deivids Sarkanis, Lauris Bajaruns uzbrukumā nav tikai klavieru pienesēji, savukārt aizsargs Krišjānis Rēdlihs ir klasika arī 43 gadu vecumā. Vārtos Henrijam Ančam ir līdzvērtīgs dublieris 18 gadus vecā Linarda Feldberga personā, līdz ar to, ja vienam neaiziet spēle, var pavilkt otrs. Rīdzinieku rindās arī ļoti perspektīvi jaunie – Kristers Ansons šogad pabijis Kanādas junioros, Olivers Mūrnieks saņēmis Alekseja Auziņa balvu kā pamatturnīra labākais jaunais hokejists. Skatītājiem būs ko redzēt. 

Arī abi treneri uzsvēra, ka Latvijas hokeja čempionātā šī bijusi jaudīgāka sezona par iepriekšējo. 

"Igauņu "panteras" nospēlēja ļoti cienījami, Kauņa pusi sezonas arī bija konkurētspējīga, Elektrēni un Viļņa gan..., kā saka, panki ir panki," smaidot saka Ābols. "Pērn, ja atslābinājāmies, tad vienalga varējām uzvarēt, bet šogad tas vairs negāja cauri. Tie paši igauņi pa reizei uzvarēja abus finālistus. Tie, kas saka, ka mēs te visi esam amatieru līmenī, drīzāk paši ir visīstākie amatieri. Galu galā "Zemgale" šogad Kontinentālajā kausā uzvarēja Francijas čempioni Grenobli, un tas ir augsts līmenis," kritiķiem atgādina Ankipāns.

Cer uz septiņām spēlēm

Atvars Tribuncovs: Prognozēju, ka uzvarēs "Zemgale". Viņiem ir starptautisko maču pieredze un līdz šim rādījuši stabilāku sniegumu. Cik spēles finālā varētu būt? Ceru, ka visas septiņas, tas būtu labi hokejam un līdzjutējiem, intriga līdz pēdējam.

Rodrigo Laviņš: Uzvarētāju prognozēt šoreiz grūti, abas ļoti līdzīgas komandas. Pērn "Zemgale" bija izteikts favorīts, šogad nevienai komandai pārsvara nav. Man jau gribētos, lai uzvar "Mogo", lai kaut kas pamainās. Viņiem divi labi vārtsargi – Henrijs Ančs un jaunais Linards Feldbergs, "Zemgalei" jācer uz Rihardu Cimermani. Manuprāt, tieši vārtsargu sniegums būs izšķirošais.

Ēriks Miļuns: Uzvarēt var jebkura no abām komandām, jo katrai ir savi plusi un mīnusi. Varu teikt, ka pusfinālā mums "Prizmai" pret "Mogo" būtu vēl mazākas izredzes, nekā tas bija pret "Zemgali". Šķiet, ka "Mogo" tomēr ir jaudīgāki šosezon, monolītāki un arī pieredzējušāki. Būs līdzīgi – jo vairāk spēļu finālā, jo interesantāk.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.