Latvijas sportam sēras – pēc smagas slimības vien 38 gadu vecumā mūžībā devies bijušais Latvijas futbola izlases aizsargs Gints Freimanis.

Jelgavas un Latvijas futbola dvēsele – par Gintu Freimani teic kādreizējais FK "Jelgava" kluba prezidents Ainārs Tamisārs. Tieši Jelgavā Freimanis guva lielākos panākumu klubu futbolā, trīs reizes izcīnot Latvijas kausu, kļūdams par Latvijas vicečempionu, viņš bija komandas kapteinis un dvēsele. Vēl šā gada sākumā Latvijas sabiedrība, uzzinot par Ginta Freimaņa nopietnajām veselības likstām – ādas vēzi –, diennakts laikā saziedoja kārtējam ārstēšanās kursam nepieciešamos līdzekļus, jo metastāzes tika konstatētas ne tikai iekšējos orgānos, bet arī galvā. Diemžēl savas dzīves galvenajā un izšķirošajā cīņā Gints Freimanis zaudēja, taču cilvēku atmiņā viņš uz mūžiem paliks kā vienmēr dzīvespriecīgs, labestību starojošs kristietis, cilvēks ar lielo burtu, kurš komandas biedrus dēvēja par brāļiem. Līdzjutēju atmiņā viņš paliks kā nepiekāpīgs cīnītājs laukumā, kurš negrieza ceļu nevienam pretiniekam, taču cienīja viņus. 

Savu pirmo no 13 spēlēm Latvijas izlasē viņš aizvadīja 2014. gada maijā pret Lietuvu, tobrīd esot jau 29 gadus vecs. Paguva trīs reizes izcīnīt Baltijas kausu, guva vārtus pret Ungāriju, izlasē izpelnījās arī kapteiņa apsēju. Pēdējais mačs valstsvienības kreklā Freimanim bija pirms pieciem gadiem. Futbola gaitas sāka Brocēnos, bet beidza sev tik tuvajā Saldus klubā "Leevon", karjeras laikā uzspēlējot arī Īrijā un Vācijā. 

"Ar Gintu bieži tikāmies svētdienās – Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes dievkalpojumos. Satiekot mani, vienmēr pirmie viņa vārdi bija: Dievs ar tevi! – Dievs ar tevi, Ginča!" raksta bijušais cīņu biedrs, bet tagad treneris Kristaps Blanks.