Latvijas hokeja izlases bronzas vārtu autors Kristiāns Rubīns iepriekšējās septiņas sezonas spēlēja Ziemeļamerikā, pērn debitēja pasaules spēcīgākajā hokeja līgā NHL, aizvadot trīs mačus Toronto "Maple Leafs" kreklā, taču nu nolēmis atgriezties Eiropā, noslēdzot viena gada līgumu ar Zviedrijas hokeja līgas vienību Ērnšeldsvīkas "MoDo".

"Nemelošu sakot, ka jau šīs sezonas gaitā vairāk skatījos Eiropas virzienā. Tā sakrita, ka pēc pasaules čempionāta sekoja labs piedāvājums no Zviedrijas. Man nebija divreiz jādomā, jo "MoDo" ir augsta līmeņa klubs, kurš nākamajā sezonā spēlēs Zviedrijas augstākajā līgā," par izvēli sarunā ar "Latvijas Avīzi" teic 25 gadus vecais aizsargs. Vai tas nozīmē, ka sapnis par Nacionālo hokeja līgu ir beidzies? "Nē, jo līgumā ir punkts, ka, saņemot labu piedāvājumu no Amerikas, es to varu izmantot. Šobrīd par to nedomāju, jo brīvo aģentu tirgus NHL sāksies tikai 1. jūlijā, bet pats noskaņojos spēlēšanai Zviedrijā. Uzskatu, ka šī ir ļoti laba iespēja "MoDo" komandā pierādīt sevi. Ceru, ka tas kalpos kā jauns sākums un radīs jaunas iespējas otrpus okeānam nākotnē," skaidro Rubīns. "MoDo", kas šopavasar ar Kristeru Gudļevski vārtos kļuva par "Allsvenskan" čempioni un izcīnīja ceļazīmi uz augstāko līgu, par Rubīnu izrādījusi lielu interesi, arī sarunas par līgumu bijušas raitas. 

"Pasaules čempionāta laikā ar savu aģentu par nākotnes perspektīvām nerunāju, bet pēc turnīra bija vairāki piedāvājumi. 

Zviedrija un tās hokejs man nav svešs, jo savulaik tur pavadīju trīs gadus junioros. Man ļoti patika. Zviedru kultūra ir tuvāka mūsējai, tāpat būšu daudz tuvāk mājām. Zviedrijas hokejs ir apdomātāks, tur daudz slido, pietur ripu, nav tā, ka sitas kā Amerikā, kur ir mazāki laukumi. Zviedrija ir viena no vadošajām līgām Eiropā, viegli nebūs, tāpēc spēlēšana tur ir laba opcija, lai es pilveidotu savu meistarību," uzskata pasaules čempionāta bronzas medaļnieks.

Pirms līguma parakstīšanas Rubīns aprunājies gan ar Gudļevski, gan Rihardu Mareni, kurš arī šosezon uzspēlēja "MoDo", saņemot labas atsauksmes par organizāciju. "Tur esmu bijis un spēlējis vēl kā juniors. "MoDo" ir sena un liela vēsture, leģendu pilns klubs, daudz fanu, domāju, ka būs forši," par nākamo darba vietu spriež aizsargs. Latvijas izlases hokejisti pēc vēsturiskā panākuma joprojām izbauda lielo sabiedrības uzmanību, jo tiek aicināti uz dāžadiem pasākumiem. "Patīkami klausīties cilvēku stāstītajā, kā viņi svinējuši mūsu uzvaru, kādas viņiem bija sajūtas. Protams, bronzas medaļa visur ir līdzi, prieks nav mazinājies. Tāpat izbaudu kopā būšanu ar ģimeni, jo deviņus mēnešus biju prom Amerikā, tāpēc ģimene ir prioritāte, gribas būt ar savējiem, satikties ar draugiem," Kristiāns Rubīns pēc garās sezonas bauda arī pelnītu atpūtu.