Pagājušā nedēļas nogale un arī visa šī nedēļa viennozīmīgi aizrit putnu zīmē. Mājās atgriežas gājputni, un dažādas organizācijas un uzņēmumi visā Latvijā rīko Putnu dienas. Lieliem un maziem ir iespēja gatavot būrīšus, vērot un klausīties putnus, zīmēt, izzināt putnu dzīvi un nokļūt solīti tuvāk dabas ikdienai.

Ligzdu dzīves tiešraidēm – trīspadsmitā sezona

Jau kopš 2012. gada Latvijas Dabas fonds (LDF) piedāvā iespēju vērot putnus ne tikai ar binokli no attāluma, bet tiešā tuvumā ar interneta tiešraides starpniecību, turklāt to dzīves svarīgākajā periodā – perēšanas un mazuļu audzināšanas laikā. Šogad LDF nodrošina tiešraides no jau pazīstamās jūras ērgļu ligzdas Durbē, kā arī jaunas šīs sugas ligzdas Ķemeru Nacionālajā parkā, no divām mazo ērgļu ligzdām Zemgalē, jaunas zivjērgļu ligzdas Kurzemē, divām melnā stārķa ligzdām, divām vistu vanagu ligzdām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, kā arī balto stārķu ligzdas Tukuma novadā. Tiešraidē varēs redzēt arī jaunu sugu – lauku piekūnu, bet tuvāk vasarai tiešraižu saimei piebiedrosies arī svīres Cēsu pilī. Līdzās putnu tiešraidēm ir pieejama arī zemūdens tiešraide no Līgatnes upes pie atjaunotā zivju ceļa. 

Startē konkurss par energoefektīvāko ēku

Līdz 2024. gada 18. jūnijam visi, kas īpaši parūpējušies par savas lielās vai ne tik lielās mājas energoefektivitāti, aicināti savu veikumu pieteikt konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024". Šādi tiek popularizēta iedzīvotājiem daudz ērtākas un patīkamākas vides veidošana, kas ir dabai draudzīga, ilgtspējīga un vairumā gadījumu sniedz iespēju ietaupīt. Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2024" nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē "www.energoefektivakaeka.lv". 

Maksājumu kartes no pārstrādātas plastmasas

Banka "Citadele" paziņojusi, ka Baltijas valstīs sāks izsniegt jauna dizaina maksājumu kartes, kas izgatavotas no 95% pārstrādātas plastmasas. Kartēm pievienota arī papildu funkcionalitāte, lai tās būtu ērti lietojamas arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. 

Rīgas Modes nedēļa sludina ilgtspēju

"Riga Fashion Week", kas norisināsies no 8. līdz 11. aprīlim, par vienu no galvenajiem pasākuma tematiem ir pasludinājusi ilgtspēju. Šī nav pirmā sezona, kad Modes nedēļa akcentē ilgtspējīgus risinājumus tekstila nozarē. "Tā nav nejaušība – ar katru gadu ilgtspējīgas modes tirgus attīstās arvien straujāk," uzskata pasākuma rīkotāji. "Tāpēc 38. Rīgas Modes nedēļas ietvaros šim tematam pievērsīsies ne tikai modes dizaineri, prezentējot kolekcijas, kas veidotas no videi draudzīgiem materiāliem, bet arī pasākuma sadarbības partneri, piedaloties diskusijās un semināros par atbildīgu patēriņu." 

Publikācija sagatavota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu atbild AS "Latvijas Mediji".

 Latvijas Vides aizsardzības fonds.
"Zaļā Latvija".