Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien savā vakara videouzrunā paziņoja, ka vēlas Ukrainas aizsardzības rūpniecības paplašināšanu ar Rietumu investīciju palīdzību.

Reklāma

Zelenskis sacīja, ka viņš lūdz starptautiskos partnerus, kuriem nav savu ražošana jaudu, ieguldīt līdzekļus Ukrainas aizsardzības nozarē, lai kopīgi ražotu ieročus un stiprinātu fronti karā pret Krieviju.

Lūgums izteikts saistībā ar Ukrainas lielo atkarību no Rietumu ieroču piegādēm un Kijivas ilgo gaidīšanu uz jaunu ASV palīdzību, kas aizkavējās politiska strīda dēļ ASV Kongresā.

Zelenskis sacīja, ka ASV ieroču piegāžu aizkavēšanās par sešiem mēnešiem ir izraisījusi lielas problēmas frontē un Kijiva cer tās apspriest Ukrainas kontaktgrupas sanāksmē piektdien.

Tagad, kad ir pieņemti politiskie lēmumi, nākamais solis ir radīt skaidrību par attiecīgajiem ieročiem un loģistiku, sacīja Zelenskis.

Kijivai ir vajadzīga Rietumu militārā palīdzība - daļēji tāpēc, ka Ukraina spēj saražot tikai ierobežotu daudzumu ieroču, un arī tāpēc, ka Krievija ir sagrāvusi lielu daļu Ukrainas rūpniecības.

ASV militārā atbalsta aizkavēšanās dēļ Ukraina ir spiesta aizstāvēties, kamēr Krievijai ir izdevies ieņemt jaunas teritorijas.

"Politico": ASV gatavojas piegādāt Ukrainai bruņojumu sešu miljardu dolāru vērtībā

ASV gatavojas pasūtīt ražotājiem un piegādāt Ukrainai bruņojumu sešu miljardu dolāru vērtībā,  vēsta izdevums "Politico".

Izdevums norāda, ka par šo summu tiks parakstīti līgumi ar ASV uzņēmumiem par jaunu ieroču un munīcijas ražošanu Ukrainai,  tāpēc šo bruņojumu Ukraina saņems pēc kāda laika, iespējams, pēc vairākiem gadiem.

Atsaucoties uz informētu avotu teikto, "Politico" vēsta,  ka ASV administrācija Ukrainas vajadzībām pasūta ražotājiem raķetes pretgaisa aizsardzības sistēmām "Patriot",  artilērijas šāviņus, bezpilota lidaparātus, pretdronu ieročus, raķetes "gaiss-gaiss" un citu bruņojumu.

Seši miljardi dolāru šiem pasūtījumiem tiks ņemti no šonedēļ apstiprinātās 61 miljarda dolāru palīdzības Ukrainai.

Tūlīt pēc šīs palīdzības apstiprināšanas ASV paziņoja par tūlītēju bruņojuma nosūtīšanu Ukrainai viena miljarda dolāru vērtībā.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins par sešu miljardu dolāru vērto palīdzību varētu paziņot piektdien kārtējā Ukrainas sabiedroto sanāksmē Ramšteinā, raksta "Politico"

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.