Krievijas raķetes trieciens Harkivas televīzijas tornim bija nepārprotama iebiedēšana, paziņoja Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis.

Trieciens bija "acīmredzama iebiedēšana, lai padarītu teroru redzamu visai pilsētai un mēģinātu ierobežot Harkivas saziņu un piekļuvi informācijai", pirmdien ikvakara videouzrunā uzsvēra Zelenskis.

Viņš piebilda, ka Harkivai, tāpat kā citām Ukrainas pilsētām, ir nepieciešama pretgaisa aizsardzība, jo īpaši sistēmas "Patriot".

Jau ziņots, ka pirmdien Krievija jau otro reizi kara laikā deva triecienu Harkivas televīzijas tornim, nodarot tam būtiskus bojājumus. Pārtraukta televīzijas translācija, taču radio apraide turpinās.

Pēc provizoriskām ziņām, tornim trāpījusi aviācijas raķete H-59. Darbinieki nav cietuši, jo atradās patvertnē.

Krievijas spēki sašāvuši Harkivas televīzijas torni.

Iepriekšējo reizi triecienu Harkivas televīzijas tornim Krievijas karaspēks deva 2022. gada martā, arī toreiz uzbrukuma dēļ tika pārtraukta televīzijas apraide.

Ukraina naktī notriekusi 15 no 16 droniem "Shahed"

Krievija pret mērķiem Ukrainā aizvadītajā naktī palaidusi 16 dronus "Shahed", taču 15 no tiem notriekusi Ukrainas pretgaisa aizsardzība, otrdien paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.

Droni palaisti no Kurskas apgabala un okupētās Krimas.

Tie notriekti virs Kijivas, Čerkasu, Mikolajivas un Odesas apgabaliem.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 461 060

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 461 060 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 800 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī Krievija zaudējusi 7241 tanku, 13 916 bruņutransportierus, 11 765 lielgabalus un mīnmetējus, 1046 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 769 zenītartilērijas iekārtas, 348 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9407 bezpilota lidaparātus, 2117 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 15 845 automobiļus un autocisternas, kā arī 1936 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

 

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.