Krievijas Belgorodas un Kurskas apgabalu iedzīvotājiem nekavējoties jāevakuējas, lai izvairītos no Ukrainas pusē karojošo krievu brīvprātīgo vienību un pret tiem vērstās Krievijas valdības spēku uguns, teikts ceturtdien izplatītajā Krievijas Brīvprātīgo korpusa (RDK), leģiona "Krievijas brīvība" un Sibīrijas bataljona kopīgā paziņojumā.

"Krievijas reģionu atbrīvošana no Kremļa teroristiskā režīma turpinās arī šajās minūtēs. 

Pašlaik tiek uzsākti masveida triecieni pret Putina spēkiem Belgorodas un Kurskas apgabalos," 

teikts paziņojumā.

Brīvprātīgie aicina abu reģionu varasiestādes, tostarp gubernatorus, nekavējoties izsludināt evakuāciju no visas minēto reģionu teritorijas.

"Mēs pieprasām, lai gubernatori pārtrauc pildīt Kremļa režīma noziedzīgos rīkojumus un nekavē to civiliedzīvotāju evakuāciju no kaujas zonas, kas paši jau nolēmuši pamest savas mājas un glābt savu ģimeņu dzīvības," norādījuši pret diktatora Vladimira Putina režīmu karojošie brīvprātīgie.

Krievijas brīvprātīgo korpusa komandieris Deniss Ņikitins ierakstījis atsevišķu videovēstījumu Kurskas un Belgorodas apgabalu civiliedzīvotājiem, aicinot viņus evakuēties pašiem.

"Jūsu vadība nav veikusi nekādus pasākumus jūsu aizsardzībai vai evakuācijai, un miermīlīgo Ukrainas pilsētu un ciematu apšaude turpinās kā iepriekš. Mēs esam spiesti atbildēt ar uguni uz militārajiem objektiem pierobežas reģionos. Nekavējoties evakuējieties!" aicina Ņikitins.

Tikmēr tīmeklī publicēts videoieraksts, kas uzņemts it kā Graivoronā Belgorodas apgabalā, kurā redzami bēgoši civiliedzīvotāji.

Kā ziņots, Belgorodā ceturtdien atskanējuši sprādzieni un virs pilsētas paceļas dūmu stabi.

Pēc tam tīmeklī parādījies videoieraksts, kurā redzama Belgorodā degoša automašīna. Aculiecinieks aizkadrā apgalvo, ka tai trāpījis dudzstobru reaktīvās iekārtas "Grad" šāviņš.

Tīmekļa izdevums "Baza" vēsta, ka vismaz divi cilvēki ir nogalināti.

Savukārt Belgorodas apgabala gubernators paziņojis, ka apšaudē gājis bojā vismaz viens cilvēks, bet vairāki ievainoti.

Tikmēr leģions "Krievijas brīvība" ziņo, ka Kurskas apgabala Tjotkinas ciemā iznīcinātas divas Krievijas armijas munīcijas noliktavas.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.