Munīcijas deficīta problēmas atrisinājums dos krietni vairāk iespēju Ukrainas armijas pastāvīgam progresam kaujaslaukā, Parīzē Artilērijas koalīcijas sanāksmes atklāšanā sacīja Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs.

"Munīcijas deficīts un "šāviņu bads" - tā ir ļoti aktuāla problēma, ko sastop mūsu Bruņotie spēki. Mums kopā ir jārod veids, kā šo problēmu atrisināt," mudināja ministrs.

Rustems Umerovs.

"Ukrainas artilērijas iespēju palielināšana vairos tās drošību. Tas dos mums krietni vairāk iespēju pastāvīgam progresam kaujaslaukā. Un tas tuvinās mūsu uzvaru," norādīja Umerovs.

Ik dienu notiekošo artilērijas uzbrukumu skaita ziņā Krievijas pārsvars pār Ukrainu ir ievērojams, atzina ministrs.

Dažādos frontes sektoros un kauju posmos krievi izšāvuši piecas līdz desmit reizes vairāk artilērijas šāviņu nekā ukraiņi, viņš piebilda.

Kā liecina situācija kaujaslaukā, mūsdienu artilēriju nekas neaizstāj, norādīja Umerovs.

"Mums jāturpina pūliņi, lai vairotu mūsu tehnoloģisko pārākumu, munīcijas ražošanas vēriena palielināšanu un mūsu artilērijas iespēju pilnveidošanu," 

mudināja ministrs.

"Ir svarīgi, lai mēs investētu savus resursus artilērijas munīcijas liela apjoma ražošanā. Ukraina sper soļus, lai maksimāli palielinātu mūsu iekšējo ražošanu," sacīja ministrs.

"Mūsu ienaidnieks, mūsu kopīgais ienaidnieks gadiem ilgi gatavojies vērienīgam karam. Kremļa militārie tēriņi sasniedz jaunus rekordus. Tāpēc Krievijas plāni neapstāsies Ukrainā," brīdināja Umerovs.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.