Rietumi nedrīkst pārtraukt Ukrainas nodrošināšanu ar ieročiem un naudu, ja tie vēlas, lai Kijiva gūtu panākumus karā, otrdien Davosā sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

"Ukraina var uzvarēt šajā karā, bet mums ir jāturpina stiprināt viņu cīņa," biznesa pasaules līderiem Pasaules ekonomikas forumā sacīja EK prezidente, mudinot Rietumu sabiedrotos turpināt Ukrainai nodrošināt ieročus un sniegt finanšu palīdzību.

"Ukraiņiem nepieciešams prognozējams finansējums 2024. gada garumā un arī pēc tam," 

sacīja Leiena.

"Viņiem ir nepieciešamas pietiekoša apjoma un stabilas bruņojuma piegādes Ukrainas aizsardzībai un likumīgās teritorijas atgūšanai," norādīja EK prezidente.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis Davosā nule ticies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Viņi runājuši par situāciju kaujaslaukā, Ukrainas aizsardzības vajadzībām un pretgaisa aizsardzības tālāku nostiprināšanu.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.