Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien noraidījis ASV prezidenta Džo Baidena apgalvojumus, ka Izraēlas armijas pieeja karam Gazas joslā nodarot Izraēlai vairāk kaitējuma, nevis dod kādu labumu.

Intervijā tīmekļa izdevumam "Politico" Netanjahu apstrīdēja arī karadarbībā bojāgājušo palestīniešu skaitu, kuru izplata teroristiskā grupējuma "Hamās" propagandisti, piebilstot, ka jau tā uzpūstajā civilistu upuru skaitā iekļauti arī vismaz 13 000 armijas likvidētie teroristisko grupējumu kaujinieki.

Ja Baidens iedomājas, ka es īstenoju privātu politiku, nerēķinoties ar vairākuma gribu, un ka tā kaitē Izraēlas interesēm, tad viņš kļūdās dubultā,

norādījis Izraēlas premjers.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Dienu iepriekš Baltā nama saimnieks izteicās, ka Netanjahu vajadzētu pievērst uzmanību karadarbības rezultātā zaudētajām "nevainīgajām dzīvībām".

Pagājušā gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkotajā slaktiņā Izraēlā teroristi noslepkavoja aptuveni 1160 cilvēkus, pamatā civilpersonas, un sagrāba apmēram 250 ķīlniekus.

Reaģējot uz 7. oktobra slaktiņu Izraēla paudusi apņēmību iznīcināt "Hamās" un uzsākusi plašu militāro operāciju Gazas joslā.

Teroristu kontrolētās Gazas joslas varasiestādes apgalvo, ka karadarbības rezultātā Gazas joslā esot nogalināti vismaz 31 000 cilvēku, taču šie skaitļi, domājams, ir stipri pārspīlēti, ņemot vērā to dezinformāciju, ko līdz šim izplatījis "Hamās". Turklāt liela daļa no nogalinātajiem ir islāmistu grupējumu kaujinieki.

Jānorāda arī uz apstākli, ka ne visi bojāgājušie palestīnieši ir Izraēlas uguns upuri. Daudzus nogalina mērķi nesasniegušās raķetes, kuras teroristi raida uz Izraēlu. Saņemtas arī ziņas par gadījumiem, kad kaujinieki atklājuši uguni uz civilpersonām, kas nevēlas pakļauties teroristu prasībām un pildīt dzīvā vairoga lomu.

Bojāgājušo civilistu skaits nav nedz 30 000, nedz pat 20 000. Tas ir daudz mazāks, norādījis Netanjahu. 

"Kā es to zinu? Tas ir tāpēc, ka mūsu spēki nogalinājuši 13 000 teroristu cīnītāju," 

piebildis Izraēlas premjerministrs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.