ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens piektdien kritizēja Izraēlas valdības plānus paplašināt ebreju apmetnes Jordānas Rietumkrastā, kamēr notiek karš Gazas joslā.

"Mūsu administrācija saglabā stingru nostāju pret apmetņu paplašīnāšanu, un mēs uzskatām, ka tā tikai vājina, nevis stiprina Izraēlas drošību," Blinkens sacīja reportieriem Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā.

Blinkens piebilda, ka ir "vīlies" par šo Izraēlas plānu, un sacīja, ka ebreju apmetnes Rietumkrastā ir nelikumīgas starptautisko tiesību izpratnē.

Izraēlas finanšu ministrs Bezalels Smotričs no galēji labējās Reliģiskā cionisma partijas grib īstenot plānu par vairāk nekā 3000 jaunu mājokļu uzcelšanu ebreju kolonistiem Rietumkrastā.

Lakraksts "The Times of Israel" piektdien ziņoja, ka komiteja, kas ir atbildīga par kolonistu mājokļu būvniecības apstiprināšanu, tuvākajā laikā tiksies, lai pieņemtu lēmumu. 

Izraēlas parlaments noraida vienpusēju palestīniešu valsts atzīšanu

Izraēlas parlaments trešdien ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja premjerministra Benjamina Netanjahu priekšlikumu noraidīt vienpusēju palestīniešu valsts atzīšanu.

No 120 deputātiem 99 atbalstīja Netanjahu priekšlikumu.

"Zīmīgais balsojums uzsver mūsu kolektīvo apņēmību," pēc balsojuma platformā "X" pauda Netanjahu.

Balsojums ir "spēcīgs vēstījums" starptautiskajai sabiedrībai, norādīja premjers.

Parlamenta atbalstītajā rezolūcijā teikts, ka noregulējums panākams "tikai tiešu sarunu ceļā pušu starpā bez jebkādiem priekšnosacījumiem".

"Izraēla turpinās iebilst pret palestīniešu valsts vienpusēju atzīšanu."

"Šāds apliecinājums pēc 7. oktobra slaktiņa būtu milzu apbalvojums bezprecedenta terorismam, un jebkāds miera noregulējums nākotnē tiktu padarīts neiespējams," teikts rezolūcijā.

ASV laikraksts "Washington Post" pirms dažām dienām vēstīja, ka ASV prezidenta Džo Baidena administrācija kopā ar vairākām arābu valstīm strādā pie vispārēja plāna ilgtermiņa mieram izraēliešu un palestīniešu starpā.

Tajā paredzēts konkrēts grafiks palestīniešu valsts izveidošanai, vēstīja laikraksts.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.