Ukrainas bruņojumā ir droni, kas spēj nolidot vairāk nekā 1000 kilometru, intervijā vācu laikrakstam "Die Welt" sacīja Ukrainas digitālās transformācijas ministrs Mihailo Fedorovs.

"Vairumam dronu, ar ko veikti triecieni Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcām, darbības rādiuss 700 līdz 1000 kilometru, bet tagad ir modeļi, kas spēj nolidot vairāk nekā 1000 kilometru," sacīja ministrs.

Kā uzskata Fedorovs, tieši no dronu attīstības atkarīgs ir rezultāts.

Pirmie prototipi droniem ar mākslīgo intelektu kaujaslaukā nelielā skaitā var parādīties jau 2024. gada beigās, viņš prognozēja.

Pagaidām gan nav iespējams pateikt, kas uzvar tehnoloģiskajā karā, norādīja ministrs.

"Vienos sektoros uzvaru gūstam mēs, citos krievi mūs pārspēj," sacīja Fedorovs.

Ukraina. Karš. Drons.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.