Drošības spēki pielietoja spēku un asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus. 15 cilvēki šajās sadursmēs tika ievainoti, vairāki aizturēti, ziņo mediji.

Aktīvistam Failam Alsinovam trešdien tika piespriests četru gadu cietumsods apsūdzībās par "rasistiskiem izteikumiem". Lai atbalstītu aktīvistu, vairāk nekā 3000 cilvēku sapulcējās pie tiesas nama Baimakā, vēsta neatkarīgā tīmekļu vietne "Vorstka". 

Alsinovs kopā ar citiem aktīvistiem vadīja protestus pret kaļķakmens ieguvi Kuštau kalnā. Šo protestu laikā Kuštau kalns 2020. gadā tika pasludināts par aizsargājamu dabas pieminekli. 

Tajā pašā laikā 37 gadus vecais aktīvists iestājas par lielāku Baškortostānas Republikas autonomiju un baškīru valodas aizsardzību. Organizācija "Baškort", kur viņš bija viens no līderiem, 2020. gadā tika atzīta par "ekstrēmistisku" un aizliegta. 2022. gada nogalē Alsinovam tika piemērota sodanauda par ierakstu krievu sociālajā tīklā "VKontakte". Viņš šajā ierakstā karu Ukrainā nosauca par genocīdu arī pret baškīriem, piebilstot, ka tas nav viņu karš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.