Krievija uz Ukrainu naktī uz otrdienu izšāvusi 99 raķetes, no kurām 72 notriekuši ukraiņu zenītartilēristi, pavēstījis Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs.

Tajā skaitā notriektas visas desmit hiperskaņas raķetes "Kinžal", 59 no 70 spārnotajām raķetēm H-101, H-555 un H-55, kā arī visas trīs spārnotās raķetes "Kalibr".

Zalužnijs informēja, ka krievi apšaudījuši civilās infrastruktūras objektus, rūpnīcas un militāros objektus.

Otrdienas rītā divas lielākās Ukrainas pilsētas - Kijiva un Harkiva - tika pakļautas masīvam raķešu triecienam, kurā gājuši bojā vismaz četri cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši ievainojumus.

Saistībā ar Krievijas triecieniem Ukrainā Polija pastiprina savas gaisa telpas aizsardzību

Pastiprinoties Krievijas gaisa triecieniem Ukrainā, Polija patruļām savā gaisa telpā nosūtījusi četrus iznīcinātājus F-16 un NATO degvielas uzpildes lidmašīnu, paziņojis Polijas armijas ģenerālštābs.

Otrdienas rītā Polijas armijas ģenerālštābs platformā "X" informēja, ka "aktivizēti divi pāri iznīcinātāju F-16 un sabiedroto degvielas uzpildes lidmašīna", lai "aizsargātu Polijas gaisa telpu".

Pasākumi tiek veikti saistībā ar "Krievijas Federācijas tālas darbības rādiusa aviācijas intensīvu darbību", veicot "triecienus Ukrainas teritorijā", lasāms paziņojumā.

Polijas gaisa telpā piektdien no Ukrainas bija ielidojusi un pēc tam izlidojusi Krievijas spārnotā raķete. Incidents notika laikā, kad Krievija veica plašu aviācijas uzbrukumu Ukrainas pilsētām, kurā nogalināts vismaz 41 civiliedzīvotājs. Polijas amatpersonas otrdien paziņoja, ka Polijas un NATO radaru, kā arī sauszemes izpētē nedēļas nogalē apstiprināts, ka raķete izlidojusi no Polijas teritorijas. Kā liecina radaru informācija, raķete Polijas gaisa telpā atradās trīs minūtes.

2022. gada novembrī Ukrainas pretgaisa aizsardzības raķete nokrita Polijas pierobežas ciemā, nogalinot divus civiliedzīvotājus.

Sākotnēji bija bažas, ka nokritusī ir Krievijas raidīta raķete, kas vairoja satraukumu par tiešu NATO iesaistīšanos karā.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 360 820

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši 360 820 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 810 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma aizpagājušā gada 24. februārī Krievija zaudējusi 5990 tankus, 11 100 bruņutransportierus, 8531 lielgabalu, 945 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 626 zenītartilērijas iekārtas, 329 lidmašīnas, 324 helikopterus, 6710 bezpilota lidaparātus, 1710 spārnotās raķetes, 23 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 11 365 automobiļus un autocisternas, kā arī 1284 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

KONTEKSTS

2022. gada 24. februārī Krievijas diktators Vladimirs Putins deva pavēli iebrukt Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija pierādījumu. Starptautiskā krimināltiesa (SKT) 2023. gada martā izdeva Putina aresta orderi par nelikumīgu ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām Ukrainā. 

Ukrainas atbalstītāji nezaudē ticību, ka ukraiņi vēl ir ceļā uz uzvaru un agri vai vēlu Krievijas okupantu armijai nāksies atkāpties no Ukrainas zemes.