Austrālijas premjerministrs Entonijs Albanīzs otrdien iecēla īpašu sūtni antisemītisma apkarošanai valstī, aicinot iedzīvotājus izvairīties no šķelšanās Gazas joslā notiekošā kara dēļ.

Reklāma

Albanīzs paziņoja, ka drīzumā tiks iecelts arī sūtnis islamofobijas jautājumos.

Tāpat kā daudzās valstīs, arī Austrālijā palestīniešu atbalstītāji ir rīkojuši mītiņus un protestus universitātēs, un daži lozungi ir izraisījuši bažas par ekstrēmisma un antisemītisma pieaugumu.

"Austrālijā nav vietas vardarbībai vai jebkāda veida naidam,"

sacīja Albanīzs.

Viņš sacīja, ka antisemītisma īpašās sūtnes Džilianas Segalas iecelšana ir izšķirošs solis, lai mazinātu spriedzi Austrālijā Tuvo Austrumu konflikta dēļ.

"Austrālijas iedzīvotāji ir dziļi nobažījušies par šo konfliktu, un daudziem no viņiem tas ir sāpīgi. Šādos brīžos austrāliešiem ir jāapvienojas, nevis jāsašķeļas," norādīja Albanīzs.

Albanīza vadošā kreisi centriskā leiboristu partija pati ir sašķelta par to, kā reaģēt uz konfliktu.

Partija no savas parlamenta frakcijas rindām izslēgusi senatori Fatimu Pejmenu, jo viņa, nepakļaujoties partijas disciplīnai, atbalstīja zaļo iesniegto rezolūciju par Palestīnas valsts atzīšanu.

Līdzīgi daudzām citām rietumvalstīm, Austrālija neatzīst Palestīnas valsti, lai gan Kanbera pauž atbalstu tā dēvētajam divu valstu risinājumam.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.