Šīs nedēļas beigās gaidāms stiprs sals, termometra stabiņam nokrītot līdz pat -20 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Nedēļas pirmā puse būtiski neatšķirsies no decembra pirmajām brīvdienām, jo brīžiem snigs, sniega sega tikai vietām palielināsies par pāris centimetriem. Sals saglabāsies, vietām gaisam atdziestot līdz -11…-15 grādiem. Nedēļas vidū, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, turpināsies mierīgs laiks – būtiski nokrišņi nav gaidāmi un dominēs lēns vējš. Termometra stabiņš slīdēs arvien zemāk – nakts stundās jau lielākajā valsts daļā gaisa temperatūra būs -10...-17 grādi, vietām zem skaidrām debesīm gaiss atdzisīs pat līdz -20 grādiem.

Decembra pirmajā dienā valsts centrālo un austrumu daļu klāja līdz 30 centimetriem bieza sniega kārta, 

liecināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Kurzemes un Zemgales lielākajā daļā zemi sedza 8–16 cm sniega.

Sniegs pārsteidza arī Vācijas iedzīvotājus – Bavārijā sniega segas biezums daudzviet sasniedz 40 centimetrus. Minhenes lidostā stiprās snigšanas dēļ brīvdienās tika atcelti lidmašīnu reisi. Ietekmēta arī dzelzceļa satiksme, īpaši Minhenes apkārtnē, nolūzušie koki vietām aizšķērsojuši sliežu ceļus, bet gaisa elektropārvades vadi ir apledojuši. Dzelzceļa reisi no un uz Minhenes Centrālo staciju sākotnēji tika atcelti, un pasažieriem Ulmā un Minhenē nakti nācies aizvadīt vilcienos. Bavārijas galvaspilsētā sākotnēji nācies apturēt arī metro, autobusu un tramvaju satiksmi. Spēcīga snigšana skārusi arī Austriju, kur vairākos reģionos pārtraukta sabiedriskā transporta kustība, arī Šveicē un Čehijā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.