Zem katra nakts aizsegā uzzīmētā Z burta slēpjas iekšējais ienaidnieks, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Reklāma

Viņš uzsvēra, ka patlaban dzīvojam sarežģītā laikā, savukārt 9. maijs līdz šim vienmēr ir saistīts ar sabiedrības sašķeltību. Tomēr, jau trešo gadu ejot karam Ukrainā, iespējams, daļa cilvēku, kuri iepriekš atzīmējuši 9. maiju, ir pārskatījuši savas vērtības. "Nezinu, cik jābūt prāta vai neprātam, lai karu varētu tolerēt un atbalstīt," sacīja Ruks, gan piekrītot, ka daļa sabiedrības turpina atzīmēt šo dienu un slēpti izvietot kādu aizliegtu simboliku, paužot atbalstu notiekošajam.

Armands Ruks.

"Zem katra nakts aizsegā uzzīmētā Z burta slēpjas iekšējais ienaidnieks," norādīja policijas priekšnieks.

Viņš akcentēja, ka aktīvs policijas, drošības dienestu darbs rezultējas pie aizturēšanām, un ar to rēķinās arī potenciālie noteikumu pārkāpēj. Neviens likuma pārkāpējs nevēlas tikt pieķerts, tāpēc visas nozieguma mēģinājuma izpausmes tiek slēptas, tomēr policijas resursi ir koncentrēti un ir paaugstinātā reaģēšanas gatavībā.

Tikmēr aizvadītā diennakts ir pagājusi salīdzinoši mierīgi.

Ruks mudināja pārkāpumu, tostarp uguņošanas, fiksēšanas gadījumā ziņot policijai. 

"Varbūt nevajag pašiem iejaukties, bet, ja izdodas iemūžināt pārkāpumu, tas policijai vēlāk var palīdzēt identificēt personas,"

skaidroja policijas vadītājs.

Kā ziņots, Valsts policija un Valsts drošības dienests (VDD) 9.maijā pastiprināti uzraudzīs drošību visā Latvijā un sola "nepārprotamu un izlēmīgu" reakciju uz provokācijām, kad tiks fiksēta Krievijas agresijas un kara noziegumu slavināšana.

Valsts policija un VDD arī šogad 9. maijā, kad Krievijas režīms svin vienus no tā propagandā svarīgākajiem svētkiem, strādās pastiprinātā režīmā, visā valstī uzraugot drošības situāciju. Dienesti gatavojoties jebkuram scenārijam un būšot gatavi reaģēt ne tikai konkrētajā datumā, bet arī dienās pirms un pēc, lai nepieļautu sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumu, tai skaitā noziedzīgās Krievijas agresijas un kara noziegumu slavināšanu un attaisnošanu.

9. maija svinības Rīgā 2019. gadā.

Konstatējot šādus pārkāpumus, "dienestu rīcība būs nepārprotama un izlēmīga" - par šādiem pārkāpumiem paredzēta gan administratīvā, gan kriminālatbildība. Dienesti aicina iedzīvotājus ziņot, ja to rīcībā ir informācija par 9. maijā plānotām provokācijām vai ja tiek novērotas šādas darbības.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.