Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmējs un nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas "Eagle Hills Properties" vadītājs Mohameds Ali Alabbars plāno Rīgas krastmalas attīstības projektā "Riga Waterfront" izveidot mājvietu 30 000 iedzīvotājiem, kas dzīvos aptuveni 8000 mājokļos.

Reklāma

Tā šonedēļ medijus informējuši projekta attīstītāja pārstāvji. "Eagle Hills Properties" dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Alabbars teic, ka "Riga Waterfront" mērķis esot "attīstīt un atdzīvināt Latviju un tās galvaspilsētu Rīgu, pozicionējot to kā jauno Eiropas centru". Kopējais plānotais ieguldījums esot trīs miljardi eiro, tikšot atjaunota krastmala, kas stiepsies piecus kilometrus gar Daugavas krastu. Projektā plānotas arī viesnīcas ar slidotavām, modernu kruīzu termināli, plašu iepirkšanās centru un publiskajiem laukumiem. 

Projektā paredzēts, ka vecās elektrostacijas teritorija pārtaps par tirdzniecības vietu un gastronomijas centru. 

Alabbara uzņēmumam "Eagle Hills Waterfront Holdings" pieder 65% Andrejsalas projekta īstenotājas SIA "Riga Waterfront" daļu, bet 35% daļu īpašniece ir SIA "NĪ Holdings". Puse šī uzņēmuma pastarpināti pieder Rietumu bankas līdzīpašniekam Leonīdam Esterkinam, bet otra puse līdzīgās daļās – Aināra Šlesera un Andra Šķēles ģimeņu uzņēmumiem, liecina "Firmas.lv" dati.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.